SON DAKİKA
Tarih : 2019.01.28 15:40:15

THY’nin Rotasında Asya’nın Vegas’ı Var

Asya’nın Las Vegas’ı olarak bilinen kumarhaneler kenti Macau THY'nin yeni hedefi oldu. THY ile Macau Uluslararası Havaalanı şirketinin görüşmeleri sürüyor. Macau yönetimi, Türk şirketten yanıt beklediklerini söyledi. Dünyanın en fazla ülkesine uçuş yapan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın rotasında yeni destinasyonlar var.

Bunlar arasında en dikkat çekeni ise Asya’nın Las Vegas’ı olarak bilinen kumarhaneler kenti Macau var. Uzun süredir görüşmelerde bulunan THY ve Macao Yönetimi’nde top Türk şirkette. Macau Uluslararası Havaalanı (CAM) şirketinin Pazarlama Departmanı Müdürü Eric Fong, THY ile geçen yıl Macau-İstanbul arasında ticari bir uçuş rotası işletmek için görüşmelerde bulunduğunu belirtti. Fong, “Guangzhou'daki genel merkezi ve ofisleriyle hala çalışıyoruz. Türk Hava Yolları’nın nihai kararını bekliyoruz” dedi.

8.2 milyon turisti ağırladı

Müzakerelerin başarılı olması durumunda havayolunun hem yolcuları hem de kargoları taşımasına izin verileceğini anlatan Fong, Macau'nun yaklaşık 600.000 nüfusu olduğunu ancak turist sayısının artması nedeniyle bu sayıya yanıt verecek bir hava yolu taşımacılığı ağı kuracaklarını kaydetti. Macau Uluslararası Havaalanı, 2017’de 8.26 milyon turisti ağırlamıştı. Bu rakam 2016’ya göre yüzde 15’lik artış demek

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Kod Ofis