Çelebi Holding Satıldı

Türkiye’nin en güçlü yer hizmetleri ve hava servisini elinde bulunduran Çelebi Holding merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’deki Abraaj Investment Management Limited Şirketi’ne satıldı.

Türkiye ve Avrupa’da yer hizmetleri ve hava servisinde öncü kuruluşlardan biri haline gelen Çelebi Holding AŞ merkezi Dubai’de bulunan Abraaj Investment Management Limited Şirketi’ne satıldı. Şirket yönetimi tarafından yapılan açıklamada,”Çelebi Havacılık Holding A.Ş. hakim ortağı durumunda bulunan Çelebioğlu ailesi; Can Çelebioğlu, Canan Çelebioğlu Tokgöz ve Engin Çelebioğlu tarafından yapılan bilgilendirme çerçevesinde; Grubumuzun havacılık sektörüne ilişkin yurtiçinde ve yurtdışında büyümeye yönelik stratejik planı çerçevesinde; Aile’ye ait, Holding sermayesini oluşturan hisselerin yüzde 99,99 ve Çelebi Hava Servisi A.Ş. sermayesinin oluşturan hisselerin yüzde 22.63’ünün, sermayesi, oy hakları ve yönetim kontrolünün Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde mukim Abraaj Investment Management Limited (“Abraaj”) ve Aile tarafından eşit bir şekilde paylaşılacağı bir şirkete devri konusunda, bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalanmıştır” denildi.

Açıklamanın devamında ise “Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz” ifadeleri yer aldı.

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Yorum

  1. çelebi hava servisinde 9 yıldır çalışmaktayım yurt dışı hindistanda açılan yer hizmetlerindede 3 ay sürede yer aldım.patronlarımın insanlara açtığı iş ististamı için teşekür borçlu olduğumu unutamam onun içinde ayt istasyonunda görevimi layığı ile yapmaya çalışıyorum çünkü bende çelebi ailesinin bir ferdiyim. Açıkçası arap emirliklerine verilmesi uygun olmasa gerek ama yinede bizlere bu ekmek kapısını açan can ve canan hanıma sonsuz şükranlarımı bildiririm

  2. 28 yıldır Çelebi teknikte çalışmaktayım. Mumbai,Yenidelhi,Viyana,Budapeşte,Frankurt,Stutgart ve Türkiye içi istasyonlarında çalıştım. Çelebi Hava Servisi benim çalıştığım süre zarfında büyük bir gelişim gösterdi. Bundan 28 yıl önce bir kaç yerde istasyonu varken şimdi Türkiye’nin sayılı şirketleri arasına girdi. Ben inanıyorum ki bundan sonra ÇHS nin geleceği daha da parlak olacaktır. Belkide onbinlerce kişi ÇHS de çalışmaktadır. Bundan dolayı patronlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*