SON DAKİKA
Tarih : 2017.11.24 12:41:58

İlker Aycı, THY’nin Hedeflerini Anlattı

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları’nın bu yılki hedefinin 69 milyon yolcu taşımak olduğunu, 3. Havalimanı açıldığında ise yıllık kapasitenin 100 milyona çıkacağını duyurdu.

 
3. HAVALİMANIYLA 100 MİLYON YOLCU
 
Aycı, "3. havalimanına ilişkin olarak da açıklamada bulunarak "2018'de yeni havalimanında (ortaklık konusunda) yeni adımlarımızı duyabilirsiniz." dedi ve "Bu yılki hedefimiz 69 milyon yolcu taşımaktı,3. havalimanı açılınca yıllık 100 milyona ulaşmamız çok kısa sürede olur. Yeni havalimanı ile birlikte ufkumuz dünyanın 5 büyük kargo şirketinden biri olmak" açıklamasında bulundu.
 
İSTİHDAM PLANI
 
THY bugün dünyada uluslararası yolcu profili bakımından 6. sırada. 2018’e dair istihdam olarak planlamamız şu anda ana kademede yaklaşık 3 bin, iştiraklerle bakıldığında 3 bin 500. Benzeri bir şekilde gitmesi halinde bunun 7 bine çıkacağını öngörüyoruz. Bu yılki hedefimiz 69 milyon yolcu taşımaktı, orası açılınca yıllık 100 milyona ulaşmamız çok kısa sürede olur.
AFRİKA, ÇİN VE HİNDİSTAN PAZARI ÇOK ÖNEMLİ
Bizim bakış açımız içerisinde Afrika açılımının çok önemli bir yer tuttuğunu söyleyebilirim ama Çin ve Hindistan pazarını da çok önemsiyoruz. Büyüme alanları açısından Asya çok kritik. Yeni havalimanı ile birlikte ufkumuz dünyanın 5 büyük kargo şirketinden biri olmak. Ben bu şirketi yöneten adam olarak daha değerli şirket olduğumuzu düşünüyorum. Kağıt üzerinde olduğundan daha değerli bir şirketiz. Biz tüm rasyolarımızı iyileştirmeye çalışıyoruz. Şirketimizin bu yılki EBITDA marjının yüzde 25 olacağını söyleyebilirim.
ULUSLARARASI İŞBİRLİKLERİNİ DE MİLLİ GÖRÜYORUM
Koltukta eksiklerimiz neler ve neden daha iyi sıçrama yapamadığımızı biliyoruz artık, bunu geliştireceğiz. Aynı sıçramayı koltukta yapmaya çalışacağız, çok yakında koltuk şirketimiz dünyada iyi siparişler alan bir şirket haline dönüşecek. Her şeyi milli ve yerli yapıyoruz derken uluslararası iş birliklerini de göz ardı etmeyelim. Ortaklıkları da değerli görüyorum. Onun da milli anlaşılması gerektiğini düşünüyorum.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar