SON DAKİKA
Tarih : 2017.10.04 15:57:57

Şekerci Kaptana Son Veda

Dün akşam evinde ayağının kayması sonucu başını yere vurarak hayatını kaybeden  THY Uçuş Eğitim Başkanı ve aynı zamanda kaptan pilot olan Sedat Şekerci için Uçuş Eğitim Merkezi binasının önünde tören düzenlendi. 

Törene Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, çok sayıda yönetici , THY çalışanları ve Şekerci ailesi katıldı.

ŞEKERCİ KAPTANIN ADINI YAŞATACAĞIZ
 
Törende konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı Şekerci kaptanın adını yaşatacaklarını belirterek"Derin ve tarifsiz bir üzüntü içerisindeyiz. Şekerci kaptanımızı bugün toprağa vereceğiz. Şirketimize adanmışlığı, ailesine olan sevgisi saygısı. Etrafında ki herkese gösterdiği merhameti duygusallığı güler yüzü ve iyi niyetini yüzünden okunan adamdı. Böyle bir kaptan aramızda tabi ki uçuşta eğitim noktasında ki en yüksek yere gelmişti. Daha nice gençleri eğitmek için heyecan duyuyurdu. Fakat Hakk'a yürümek, emaneti teslim etmek vakti geldiğinde ne bir saniye erken ne de bir saniye sonra. İnanmış, inancı olan ve teslim olan insanlar olarak bize düşen kederli ailesiyle birlikte olmak Türk Hava yolları olarak dayanışmamızı sonuna kadar göstermek sözlerde ziyade dualarla yanında olmak. Allah bize böyle acılı günler göstermesin. Allah şekerci kaptanımızı mekanını cennet eylesin. Allah gani gani rahmet eylesin. KEderli ailesine, babasına ve annesine. Özellikle böyle hayırlı bir evat yetişridikleri için  ve THY ailesine kazandırdıkları için, nice kazandığımız başarıda onunda da katkısı olduğu için, nice insanlar yetiştirdiği için şükranlarımı iletiyorum. Değerli eşine sabırlar diliyorum. O da bizim ailemizin bir ferdi. Hepte öyle olacak. Ama 4 yaşında ki yavrumuzuda hep birlikte bağrımıza basacağız. Onlar artık bize emaneti. Şekerci kaptanımzın adını birlikte yaşatacağız. Bayrağımızı göklere taşımaya devam edeceğiz. Türk Hava Yolları ailesi olarak bu acıyı yüreğimizde yaşıyoruz. Kaptanımızı burada yaşatmaya devam edeceğiz. Bu tesise de onun ismini vereceğiz. Onu aramızda yaşatmya devam edeceğiz. " dedi.
 
 
Törende konuşan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Sevgili Sedat Kardeşim, Şekerci kaptanım. Rabbim sana rahmetiyle muamele etsin. Çok genç yaşta gelen bu ayrılık yakışmadı kaptanım. Allah bu yolculuğunda anne,baban ve ailene sabırlar versin. Bizlere metanet versin. Şuan da önünde bulunduğumuz uçuş eğitim merkezi senin heyecanındıç Daha bir gün önce bu merkeze 10 ilave simülatör almak için toplantı yapmıştık. Yerli simülatöre büyük katkıların vardı. Yenilerini katmak istiyordun.Bunlar bize senin vasiyetin olsun. Senin ismini burada yaşatacağız. Şekerci kaptanım yolun açık olsun. Bizden yana tüm hakaların helal olsun. Rabbim rahmet eylesin." dedi.
 
 
www.haberapron.com ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, Şekerci ailesine ve THY ailesine sabırlar dileriz
 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar