SON DAKİKA

Gezegenlerin Mesajı

 • Terazi Burcunda Dolunay
 • 22.06.2018 16:44

Herkesin bildiği gibi 15:36'da terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek bugün;

bu hafta içinde de Satürn ve Mars kavuşumu kendini fazlasıyla hissettirecek. Kısacası zor bir haftaya girdiğimizi, çok çalışmamız, mücadele etmemiz ve gücümüzü planlı, programlı kullanmamız gerektiğini bilelim. Sorumluluklar artabilir, hatta duygusallıkla mantığı dengede kullanmamız gereken durumlarla karşılaşabiliriz. Özellikle ilişkiler konusu mercek altında bu dolunay sürecinde yani önümüzdeki 15 günlük zamanda. Gün içinde ise; Oğlak burcunda ilerleyen Mars ile Akrep burcunda geri giden Jüpiter semi-square (45lik) açısı.. Koç burcunun son derecelerinde iken sabah erken saatlerde netleşecek Venüs ile Balık burcundaki Neptün'ün semi-square (45ilik) açısı.. Bugün abartılı duygulara pek bir açık olabiliriz. Cesaret, kararlılık, yüksek coşku içeren davranışlar evet eğer doğru yolda iseniz uygun sayılabilir; ancak bazı noktalarda sınırları aşma tehlikesi söz konusu. Bu da kafamıza koyduğumuz bir konuda dikine gitmek ve diğerlerine karşı en iyisini ben bilirim demek, fazla risk almak konusunda tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Dikkat etmekte yarar var. Bilmediğimiz, iyice araştırmadığımız konularda fazla fikir yürütmemek de bazı ters durumların önünü kesebilir. Aşırı maceraperestlik, yüksek adrenalin içeren istekler doğrultusunda sorun yaratabilir.

Bugün sevgi ve ilgi ihtiyacı yüksek olacak gibi; hatta belki estetik kaygılar, bu yönde alışveriş harcamaları, sevdiklerinizin sizlerle ilgilenmesini istemek duygularda çalkantılara, hayal kırıklıklarına yol açabilir. Beraber olmak istediğiniz ya da planladığınız bir yemek, bir kahve molası bir sohbet istediğiniz gibi gerçekleşmeyebilir. Alternatif program oluşturmakta ve beklentileri yüksek tutmamakta yarar var. Hiç bir konuda kendinizi aldatmamak, olaylara objektif ve tarafsız yaklaşmak, diğerlerinden beklentilerin çıtasını aşağıda tutmak, estetik endişe yüzünden yanlış ve abartılı girişimler ve harcamalar yapmamak en doğrusu; zira duygularımız bugün çalkantılı, fikrimiz sık da değişebilir. Venüs'ün bu aralar omuzundaki yük fazla; Dolunay yöneticisi olarak önemli olumsuz açılara maruz kalacak, bu konuda anlayışlı olmak en doğrusu.. Haa bir de untumadan söyleyeyim; sabah erken saatlerde Venüs 24 Nisan'a kadar kalmak üzere evine yani Boğa burcuna geçiş yaptı; bu maddiyatta, estetikte, alışverişte, keyifte, ilişkilerde kuvvet ve denge verebilir, doğru ve abartısız kullanmak birçoğumuzu da kazançlı çıkaracaktır.

 

 

İletişim

Zerrin Zindancıoğlu

e-mail: zzbutik@superonline.com

twitter: @astrolozi

Facebook: https://www.facebook.com/groups/Astrolozibyzizi/

YouTube: Zerrin Zindancıoğlu

Gökyüzünden Hareketler

 • 31 MART GÜNÜ TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
 • 22.06.2018 16:44

31 Mart günü saat 15:36'da 10 derece Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek;

Ava Ay durağında netleşecek karşıtlık için resmi işler açısından olumsuz bir dönem olarak vurgulanmış ve ayrıca sindirim bağırsak, apandisit gibi rahatsızlıklara yol açabilir denmiş. Yaklaşan Mars ve Satürn kavuşumunun kare açısı ile ses getirici Dolunay ayrıca geri hareketteki Merkür ile karşıtlığı nedeniyle de dikkat çekici. Dolunayın mesajını anlayabilmek adına ilgili derecelerle hizalanmış sabit yıldızlardan yardım almak en doğrusu. Bunun yanında hem 21 Ağustos 2017 hem de 15 Şubat 2018 Güneş Tutulmaları ile bağlantıda olan bir fenomenle karşı karşıya olduğumuzu bilmek gerek; sanki tutulmaların etkilerini harekete geçirmek isteyen bir Dolunay. Ateş elementinin ve öncü niteliğin yoğun çalışması ego savaşlarını da beraberinde getirecektir. Ancak hem Dolunay derecesinin hem de haritanın Tepe Noktasının Venüs yönetiminde ve Venüs'ün de yönettiği ve Ay'ın da yüceldiği Boğa burcuna geçmiş olması, Dolunayın karanlık etkilerinin yanı sıra olumlu hatlarını da ifade etmekte; sanki Güzel ve Çirkin filmini seyreder gibi hissettim kendimi. Venüs ve Neptün arasındaki minör açı ile gerçeklerin saklanamaz olacağını söylediği gibi önyargılarımızla, değişmez dediğimiz fikirlerimizle yüzleşerek tüm bu kalıpların yıkıldıklarına şahit edecek bizleri. Tembelliklere, sorumsuzluklara, ciddiyetsizliklere, ve yüksek egolara set çekecek bir etki altına giriyoruz. Bir nevi ne kadar ekmek o kadar köfte misali.. Asc / Alfard: her türlü zehirlenme, ilaç gaz, narkoz ısırıklar, ilişkiler yoluyla, bağımlılıklar bazen sigara, ilaç. Yüksek sezgiler kuvvetli yerleşimlerde, moral bozukluğunu ifade eder. Güneş / Algenib: tutku, kibir, sezgi, coşku, kötü ya da yanlış kararlar, iftiraya uğramak, satürn ile kafa yaralanmaları ay ile gençlikte beğenilmemek, deniz ve okyanuslarla ilgili olaylara neden olabiliyor, havada değişimler getiriyor, tutkuların boşuna kişiyi yorması, yargılanma, hüküm giyme ihtiraslar nedeniyle, zorbalıklara, şanssızlıklara ve kişinin adının kötüye çıkmasına neden olabilir, ayrıca atlarla da ilgilidir ve askerleri veya savaş başlatanları temsil edebilir, keskin bir zihne ve güçlü isteklere işaret eder, ayrıca eski eşya koleksiyonerleri ya da sokak temizleyicilerini fiade edebilir.

Gelelim Dolunay derecesine ki aslında tüm hikaye burada gizli.. Vindemiatrix: dulluk yıldızı, yanlışlıklara, utanmazlıklara, hırsızlıklara neden olabilir. Ay ile birleştiğinde endişeler ve hayal kırıklıkları verir, kanuni veya yasal evrak hırsızlıklarına, kayıplarına, başarısızlığa, kötü sağlığa neden olabileceği gibi partneri kaybetme korkusuna neden olabilir. Porrima: popülarite, iş endişeleri, ev yaşamında olumsuzluklar, boşanma, kötü sağlık verdiği gibi eğer Ay burada ise az sonra diğer sabit yıldız ile birlikte anlatacağım kara karganın çirkin nitelikleri ortaya çıkabilir. Aktif, becerikli, utanmaz, acımasız, hırsız ve sarhoşluk gibi etkilere de neden olabilir. Gienah: Terazi burcunun 2. dekanı ile hizalanmış Corvus yani Karga Takım yıldızında bulunmakta. Güneş Tanrısı Apollo bir gün düzenlediği bir davete su getirmesi için kara bir kargayı görevlendirir. Ancak karga ormanda incirler yüzünden dikkatini dağıtır ve zamanın nasıl geçtiğini farketmez. Davetliler onun görevini yerine getirmediği konusunda suçlamalara girince de karga bir yalan bulur ve önünden bir yılan geçtiği için geç kaldığını savunur. Başka bir mitolojik hikayede ise yine Apollo, kargayı hamile olan sevgilisi Coronis'e göz kulak olması için görevlendirir. Karga Apollo'nun gözüne girmek için ise, ona sevgilisinin başka biri ile ilişkisi olduğu yalanını uydurur. Gerçeği öğrenen Apollo çok öfkelenir ve kargayı lanetler; böylece aslında parlaj gri tüyleri olan karga o günden sonra kapkara bir hal alır. Corvus Takım yıldızının simgesi işte bu kargadır; Mars ve Satürn karakterinde olan bu yıldız ise, zekilik, açgözlülük, marifet, sabır, intikam, tutku, hırs, bencillik, yalan, saldırganlık, maddi içgüdüler, yerli halkın kışkırtıcı tutumları ifade ettiği gibi başkalarının zayıflıklarını yakalayan paparazzileri, yazarları ve gazetecileri temsil ettiği söylenir. Ay, Terazi burcunun 2. dekanında hiç rahat değildir; kendinden emin durmaz ve diğerlerinin ne düşündüğü ile çok fazla ilgilenir.

Dolayısı ile Dolunay haritasının dokunduğu haritalar birilerinin onayını almak için hırslanabilecek kişileri temsil edebilir. Bu dekan ilgi, alaka peşinde koşturabilecek narsist eğilimleri ortaya çıkarabilir. Bu enerjiyi kolektife hizmet için kullanabiliriz; bu olumlu sonuçlar verebilir ancak bu esnada yeterinde onay ve tasdik görmemeyi de göze almak gerek. Bu dekan için Austin Coppock "kalıcı ve güvenli bir birliktelik oluşmaz" demiş. Demek oluyor ki ilişkilerimizde dikkat gerekmekte. Mars ve Satürn kavuşumları genelde savaş olarak yorumlansa da dünya magazinlerinde cinsel içerikli skandallara, şantajlara yol açmış; yine böyle bir haber ile çalkalanabiliriz. Bunun yanında haberde sahtecilik aynı Corvus tk. yıldızının mitolojik hikayesinde olduğu gibi oluşabilir; şu anda gündemde olan bazı haberlerin yalan olması muhtemel. Porrima'nın ilahi içgüdüleri, Vindemiatrix'in ölüm ve kaybetme korkusu, Gienah'ın sahteciliği ve yalancılığı birleşiyor. Sevdiğimiz birinin ölümü ya da kaybetme korkumuz olduğunu farkedebiliriz bu aralar. Bu düşüncelere mahal vermeyin. Evet, Ay söz konusu olduğunda bu zorlaşabilir; zira söz konusu duygular ve bilinçaltıdır. Gizemli bir Dolunay enerjisi mevcut; bu bir sihir mi ya da kötülük dolu bir maji etkisi mi? Dolayısı ile iyi / olumlu niyetlerinizi, düşüncelerinizi eksik etmemeniz gerekli; aksi halde bu karanlık enerjiye bizler de kapılabiliriz. Dolunayın karşısındaki retro Merkür duyguları anlamlandırmanın ve ifade edebilmenin zorluğundan bahsediyor. Kötücüllerin karesi ile olumsuz düşünme, üzüntü, yalnızlık ve kabul görmeme gibi hisler oluşabilir. Malum yukarıdaki sabit yıldızlar bu anlamları daha da pekiştiriyor. Bir şey yapmamak ve enerjilerin bizleri bloke etmesi kesinlikle bir seçenek olmamalı. Sıkı çalışma, kendimizi geliştirme için yoğunlaşöaya çok uygun etkiler var. Yaşamlarımzı dönüştürmek için fırsatlar yaratabiliriz. Korkularımızı ortaya çıkaracağından, zayıflıklarımızla, bilinçaltı önyargılarımızla bizleri yüzleştirecek. Bu konuları tesbit için işimize yarayabilir. Düşüncelerin enerjileri vardır ve madde dünyasında tezahüre yol açarlar. Bu süreçte korkuları besleyecek kargaların çoğalması da söz konusu tabii. Termodinamiğin 1. kanunu; enerji yaratılmaz ve yok edilmez. Enerji sadece bir formdan diğerine aktarılabilir yani form değiştirebilir.

Bu nedenle olumsuz düşüncelere ait bilinçli bir farkındalık kazanıldığında, onları mutlaka mutlu ve olumlu düşüncelere dönüştürmeye çalışmak gerekir. Unutmayın ki bilinçsiz korkularımız, önyargılarımız, sezgilerimizi, hayallerimizi, potansiyellerimizi ve vizyonumuzu bozuyorlar. Dolunay korkularımızla çalışma, bilinçaltındaki olumsuzluklardan arınmak, kötü alışkanlıklardan kurtulmak (Eurydike - Atropos), temizlenmek için olumlu kullanılabilir; ardınızdan da kapıyı sıkıca kapatmayı ihmal etmeyin. Dolunay zamanları dünyalar arasındaki perdeler incelir; o yüzden davet ettiğiniz enerjilere dikkat edin. Güneş saklanacak yeri kalmayan şeytani bilinçaltına ışığını gönderecek. Negatif düşüncelerinizi, pozitif enerjiye dönüştürün. Dolunay haritası olumsuzluklar içermekte; ancak bu şekilde olumsuzlukları bertaraf edebiliriz. Süreci kontrol ettiğinizden ve başkaları tarafından zorlanmadığınızdan emin olun. Mars ve Satürn beraberlikleri başlı başına en olumsuz görünümler olarak yorumlanmış tarih boyunca. En karanlık arzular ateşlenebilir, agresyon artabilir, intikam diye haykırabiliriz. Cehalet ve tembellik, hayal kırıklıklarına yol açabilir. Bu yıkıcı enerji sabırsızlıkla birleşirse büyük risk oluşturur. Evet bu Dolunay, savaş enerjisi barındırıyor. Sakin kalmak, güç toplamak, çok çalışmak adına kullanılmalı. Meydan okumalara, karştılıklara, zırlıklara çok dikkat. Sorunları görmezden geleceğimiz bir süreç değil. Gerektiği yerde güvendiğimiz kişilerden destek almayı da unutmayalım. Bu süreçte kelimeler çok ama çok büyük bir güce sahip olacaklar; söylenen de söylenmeyen de, görünenin ardındaki de ışığa kavuşacak. Akıl kontrolünde başarılı iseniz, korkmayın. Sanki kendi kendini gerçeğe dönüştürecek bir kehanet gibi sihirli bir etkiye sahip günler var önümüzde. Ortaklıklar, evlilikler, ikili ilişkiler, eğlence sektörü, kadınlar, gençler, lüks tüketim, marka ürünler, moda ve tekstil sektörleri, ekonomi, belediyeler, borçlar, bankalar, hukuki başlıklar, adalet mekanizmaları, yurt dışı bağlantılı konular, eğitimle ilgili konular, yakın çevremiz, kardeşlerimiz, komşularımız, spor ve sanat camiası etki alabilir. Güzelliğe, lükse, rehavete, estetik konulara, maddiyata vurgu yapabilir.

Tutkuların kontrolüne girmemeye dikkat edilmeli. Sır ve gizlilik içeren konular, saklananlar görünür olabilir. İşbirliklerinde, anlaşmalarda, sözleşmelerde, siyaset ve hukuk sistemlerinde, vize, pasaport, yurtdışı ile ilgili başvurularda, eğitim sektöründe testten geçeceğiz. Ülkemizin 4. evinde 5. burcunda gerçekleşecek Dolunay nedeniyle iç güvenlik, topraklarımız, tarım ve madencilik, muhalefet partileri, gençlerimiz, sanat ve spor camiası, eğlence sektörü, döviz ve hisse senedi gibi spekülatif alanlarla ilgili konuların öne çıkacağı söylenebillir. Terazi burcu genel olarak politikayı ve adaleti temsil eder. Mecliste kadınlarla ilgili kanun hükümleri konusunda hızlanma oluşabilir. Adaletsizlik içeren bazı konular rahatsız edici hal alabilir.Yabancı ülkelerle ilişkilerimizde ve ticari anlaşmalarımızda sorunlar oluşabilir. Yurtdışı davalarla ilgili olarak bazı haberler bizleri meşgul edebilir. Satürn ve Mars'ın natal Asc karşısında yer alması, halkımız üzerinde baskılayıcı ve sertlik içeren tutumları gerektirecek gelişmelere neden olabilir. 1. ve 2. evimizin yöneticisi olarak yer alan Ay'ın 4. evdeki zorlayıcı açıları maalesef hem güvenlik hem de ekonomik olarak zorlayıcı gelişmelere yol açacağı gibi, üzerimizde artan baskılar da bunaltıcı bir hal alabilir.

 

Zerrin Zindancıoğlu,

ASA, MAPAI, ISAR Cap


 • Günü Sosyalleşme ve Fikir alışverişi Yaparak Geçirin
 • 22.06.2018 16:39
 • Devamı >>>
 • Bardağın Dolu Yanını Görmeye Çalışın
 • 22.06.2018 16:42
 • Devamı >>>
 • Başak Dolunayı (2 Mart 2018)
 • 22.06.2018 16:43
 • Devamı >>>
 • Kova Burcunda Güneş Tutulması (16 Şubat 2018)
 • 22.06.2018 16:43
 • Devamı >>>
 • Aslan Burcunda Tam Ay Tutulması (31 Ocak 2018)
 • 22.06.2018 16:44
 • Devamı >>>