SON DAKİKA
Tarih : 2020.12.02 17:44:46

’Önümüzdeki Günlerde Kayseri’ye Haftada 10 Uçak İnecek’

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi, bu sezon Kovid-19 ile mücadele sürecinde tüm önlemlerini alarak yerli ve yabancı kayak severlere güvenli, sağlıklı tatil imkanı sunacak.Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Bir aksilik olmazsa, bir sürpriz yaşamazsak, önümüzdeki günlerde Kayseri’ye haftada hemen hemen 10 uçak inecek ve yabancı turist gelecek” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, yeni kış sezonu öncesi Erciyes Kayak Merkezi’ndeki son durumu ve alınan pandemi tedbirlerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yaklaşık 9 aydır koronavirüs salgının yaşandığını belirten Cıngı, “Biz de Erciyes Kayak Merkezi olarak bu sene çok iyi ve yoğun bir sezon geçireceğimizi umut ediyoruz. Pandemi sebebiyle özellikle Alp ülkelerine gidemeyecek, hava sahasının sınırlandırılması, seyahat engelleri gibi tedbirler kapsamında bu ülkeleri ziyaret edemeyecek olan eski Sovyetler pazarı çok yoğun bir ilgiyle Erciyes’e geldi. Yaz boyu biz çok operatör ve acenteyle toplantılar yaptık. Bu gelen misafirlerimiz şehir merkezimizdeki ve Erciyes’teki otellerden rezervasyonlarını yaptılar” diye konuştu.

Gelecek dönemde yurtdışından turistlerin geleceğini kaydeden Cıngı, "Bir aksilik olmazsa, bir sürpriz yaşamazsak, önümüzdeki günlerde Kayseri’ye haftada hemen hemen 10 uçak inecek ve yabancı turist gelecek. Bunların çoğu charter dediğimiz kiralık uçaklardır. Bunun yanında da Kiev’den, Odesa’dan, Moskova’dan Kayseri’ye tarifeli uçaklarda konuldu. Yani bir Kayserili vatandaşımız biletini alıp, direk uçuşla Moskova’ya veya Kiev’e, Odesa’ya gidebilecek. Bu gelişmeler şehrimiz açısından çok önemli kilometre taşlarıdır. Bu gelişim de tamamen Erciyes Turizm Merkezi’nin sayesinde kaydedilen gelişmelerdir" ifadelerini kullandı.

Gelecek misafirlerin birinci derece endişelerinin kovid pandemisi olduğunu hatırlatan Cıngı, “Burada hem yerli, hem de yabancı misafirlerimizi mutlu edecek, kendilerini güvenli ortamda hissedecekleri Pandemi tedbirleri aldık. Yaz boyunca çok şükür devletimizin ön gördüğü, hükümetimizin kararları çerçevesinde Erciyes’te Pandemi ile mücadelede tedbirlerimizi aldık. Tabi bizim sadece kayak merkezini güvenli kılmamız yetmeyecek, çünkü gelen misafirler hem restoranlarda, kafelerde vakit geçirecekler, hem kayak kiralama dükkanlarından kayak kiralayıp, alışveriş yapacaklar. Dolayısıyla sosyal alan olduğu için, dağda bulunan bütün işletmelerimizin güvenlik sertifikası almasına liderlik ettik” şeklinde konuştu.

Yazarlar