SON DAKİKA
Tarih : 2019.09.05 12:01:05

500 kişi İstanbul Havalimanı’nda İstihdam Edilecek

Binlerce iş arayana iş imkanı sağlayan Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, İstanbul Havalimanı’nda çalışacak 500 kişinin istihdamını sağlayacak.
 
Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda yapılan mülakata katılan yaklaşık 2 bin kişiden aranan özelliklere uyanlar İstanbul Havalimanı’nda iş başı yapacak.
 
Kurulduğu 2012 yılından beri iş arayanlara umut olan Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, dün yüzlerce kişiyi iş sahibi yapmak için bir program daha gerçekleştirdi. Binsat Holding’in eleman talebi üzerine Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, İŞKUR’la yapılan protokol çerçevesinde kayıt yaptıran ve kendilerine iş için özgeçmiş formu bırakanlarla irtibata geçti.
 
Yetkililer tarafından telefonla ulaşılan 18-45 yaş arasında yaklaşık 2 bin kişiye davette bulunuldu. Bu kapsamda Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda işveren firma olan Binsat Holding’in insan kaynakları birimi yöneticileriyle iş arayanlar bir araya geldi.
 
Firma sorumluları başvuru yapanların dosyalarını inceledikten sonra onlarla yüz yüze görüşmeler yaptı. Kimi çocuklarına bir ekmek götürebilmek kimi de geleceğini kuracağı parayı kazanmak için mülakatta ter döktü.
 
İncelemenin ardından aranan kriterlere ve şartlara uyan 500 kişi İstanbul Havalimanı’nda görevlendirilecek. 12 aylık süreçte Bağcılar Belediyesi olarak 880 kişiyi işe yerleştirdik.

Yazarlar