SON DAKİKA
Tarih : 2017.03.01 18:13:01

ABD, Büyük Havalimanlarında DHMİ’yi Örnek Alacak

DHMİ Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda OcakBaşkanlığındaki DHMİ Heyetinin ABD temasları devam ediyor. Bu kapsamda ABD Türk İş Konseyi ile yapılan toplantıda bir konuşma yapan İş Konseyi İcra Direktörü Jennifer Miel DHMİ’nin projelerinden övgü ile bahsederek, "Büyük Havalimanı projelerimizde DHMİ’nin KÖİ deneyiminden yararlanmak istiyoruz" dedi.

ABD Türkiye İş Konseyi İcra Direktörü Jennifer Miel, ABD Büyükelçisinin de katıldığı toplantıda bir konuşma yaptı. Jennifer Miel, DHMİ Genel Müdürlüğü’nün kamu özel işbirliği konusundaki deneyimlerinden, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak yeni havalimanı projelerinde yararlanmak istediklerinin altını çizdi.

İstanbul Yeni havalimanı projesinin sadece Amerika değil, tüm dünyada büyük bir heyecan yarattığını ifade eden Miel, İstanbul Yeni Havalimanı hizmete girdikten sonra Atatürk havalimanında genel havacılığa imkan tanınması halinde, Amerikalı iş adamlarının yaptıkları iş seyahatlerinde zamandan tasarruf amaçlı olarak böyle bir imkana sahip olunmasından büyük memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar