SON DAKİKA
Tarih : 2019.07.30 11:06:21

ABD’de Bir Yolcunun Bavulundan Çıkan Füze Fırlatıcısı Panik Yarattı

ABD'de bir havalimanında yapılan güvenlik kontrolü sırasında bir yolcunun bavulunda bulunan füze fırlatıcısı, ekipleri harekete geçirdi.
 
ABD'nin Maryland eyaletindeki bir havalimanında yapılan güvenlik kontrolü sırasında, yolcu bavulunda füze fırlatıcısı tespit edildi.
 
Baltimore/ Washington Uluslararası Havalimanı'nda bir yolcunun bavulunda bulunan füze fırlatıcısı bulundu. Havalimanı güvenlik birimlerini harekete geçiren füze fırlatıcısı, uçağın bagaj kısmına verilmek istendi. Hareke geçen ekipler, fırlatıcının güvenli şekilde ortadan kaldırılması için uzmanlarla temasa geçti.
 
 
ORDUDA GÖREVLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Yaşanan olayda ismi açıklanmayan yolcu, fırlatıcının Kuveyt gezisine ait bir anı olduğunu söyledi. Aynı şahıs orduda görevli olduğunu da açıkladı.
 
RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI
Ulaştırma Güvenlik İdaresi'nden (TSA) konu ilgili yapılan açıklamada, "Texas eyaletinde ikamet eden adam, yetkililere, muvazzaf bir askeri personel olduğunu belirtmiştir." denildi. Açıklamanın devamında, söz konusu kişinin uçakla oradan ayrılmasına izin verildiği de kaydedildi.
 
ABD'de askeri niteliği olan silahların, kabin ya da normal bagaj alınmasına izin verilmiyor.

 

Yazarlar