SON DAKİKA
Tarih : 2018.08.12 00:53:22

ABD’de Kaçırılan Yolcu Uçağı F-15’lerin Takibinde Düştü

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Seattle kentindeki Tacoma Havaalanı'ndan kaçırılan uçak askeri jetlerin takibi sonucu Puget Sound'daki Ketron Adası yakınlarına düştü. İçinde yolcu bulunmayan Alaska Havayolları'na ait uçağı kaçıran 29 yaşındaki şirket çalışanının intihar eğilimli bir kişi olduğu ve olayla ilgili terör şüphesi bulunmadığı bildirildi.

Pistte kaçırılan uçağın arkasında sıra bekleyen başka bir uçağın yolcusu olayı sosyal medya üzerinden anı anına paylaştı. Olayı "korkutucu bir deneyim" olarak tanımlayan Ben Schaecter isimli yolcu uçaklarının ani fren yaptığını, havaalanına geri dönmeleri gerektiğinin duyurulduğunu yazdı

.Bir sonraki paylaşımında ise yaşananları "Önümüzdeki uçağın hırsız pilotu kulenin bütün talimatlarını gözardı ederek yolcusuz uçağı havalandırdı" diye anlattı. Yolcu sonraki paylaşımlarında ise askeri uçakların gökyüzünde belirdiğini aktardı. Kaçırılan uçağın kulenin talimatlarına uymayarak havalanması üzerine iki F15 uçağı uçağı takip etmek üzere havalandı.

Savaş uçaklarının olayın yaratacağı herhangi bir güvenlik kaygısını bertaraf etmek için görevlendirildiğini belirten yetkililer F15'lerin uçağın düşüşüyle ilgili müdahalelerinin olmadığını bildirdi.

Yazarlar