SON DAKİKA
Tarih : 2023.03.09 17:56:16

ATSEP İstanbul’da Seçim Heyecanı

ATSEP olarak bilinen Türkiye Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personeli derneği İstanbul Şubesi başkanlığına Mehmet Emin Türkölmez yeniden seçildi. Havacılık sektöründe ATSEP olarak bilinen Türkiye Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personeli derneği ATSEP İstanbul şubesinde seçim heyecanı yaşandı.

Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi SMART binasında yapılan 12’nci olağan genel kurulda Mehmet Emin Türkölmez yeniden başkanlığa seçildi. Saat 17:00’de açılışı yapılan genel kurulda yoklamanın ardından çoğunluğun sağlanması üzerine divan kurulu başkanlığı seçimi yapıldı. Burhan Tamer Okul’ un divan başkanlığına seçilmesinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Sonrasında ise 12’nci dönem yönetim kurulu faaliyet ve denetim raporu ile bilanço mevcut başkan Mehmet Emin Türkölmez tarafından okundu ve ibraları yapıldı.

Yapılan seçim sonrası Atatürk Havalimanı personeli Mehmet Emin Türkölmez yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Seçim sonrası yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; ‘’Bundan önceki yönetimde görev alan tüm arkadaşlarımıza katkıları ve emekleri için teşekkur ederiz. Derneğimiz yeni yönetim kurullarında yer alan tüm arkadaşlarımızla yedek/asıl ayrımı olmadan, tüm görev ve sorumlulukların paylaşılarak yürütüleceği yeni dönemde herkese başarılar diler, tüm mesleki menfaatlerimiz için hayırlı olmasını dileriz.’’

Yönetim Kurulu Asıl

1- Mehmet Emin Türkölmez (Başkan)

2- Yunus Emre Korkmaz (Genel Sekreter)

3- Ayda Özlemek Baktır (Sayman)

4- Nadir Yıldız (Başkan yardımcısı)

5- Turgut Deveci (Basın ve Teşkilat Sorumlusu)

Yönetim Kurulu Yedek

1- Emre Artan

2- Furkan Şahin

3- Doğan Korkut

4- Onur Fehmi Büyıklıoğlu

5- İsmail Demir

Denetleme Kurulu Asıl

1- Dilek Yavuz

2- Tekin Tuncer

3- Hamdi Makinacı

Denetleme Kurulu Yedek

1- Göksel Unan

2- Mehmet Hilmi Dağıstanlı

3- Ali Bilir

ATSEP’LER SAYESİNDE HAVA TRAFİĞİ EMNİYETLE UÇABİLİYOR

Havacılık sektöründe ATSEP (Air Traffic Safety Electronics Personnel) olarak bilinen Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personeli, hava trafik yönetiminde haberleşme, seyrüsefer, radar ve bilgi işlem sistemlerinin çalıştırılması ve bakımından sorumlu olarak lisanslı ve bu lisansa işlenmiş derece veya derecelerin verdiği yetkiler dâhilinde doğrudan hizmet veren personeli tanımlıyor.

Türkiye’deki hava trafik yönetimi için hava sahasını kaplayan tüm radarların (PSR, SSR vs), tüm seyrüsefer cihazlarının (VOR, DME, NDB, ILS), tüm haberleşme telsiz cihazların gerek donanım gerek yazılımsal olarak bakım/onarım işlemi, temin ve kontrolü, 7/24 kesintisiz hizmet prensibiyle ATSEPler tarafından sağlanıyor

Yazarlar