SON DAKİKA
Tarih : 2020.03.13 15:42:14

ATSEP İstanbul’da Seçim Heyecanı

ATSEP olarak bilinen Türkiye Hava Trafik Emniyeti Elektronik Teknik Elemanları’nın derneği TAESA’nın İstanbul Şubesi başkanlığına Mehmet Emin Türkölmez yeniden seçildi Havacılık sektöründe ATSEP olarak bilinen Türkiye Hava Trafik Emniyeti Elektronik Teknik Elemanları’nın derneği TAESA’nın İstanbul şubesinde seçim heyecanı yaşandı.

Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi SMART binasında yapılan 12’nci olağan genel kurulda Mehmet Emin Türkölmez yeniden başkanlığa seçildi. Saat 14:00’de açılışı yapılan genel kurulda yoklamanın ardından çoğunluğun sağlanması üzerine divan kurulu başkanlığı seçimi yapıldı. Burhan Tamer Okul’ un divan başkanlığına seçilmesinin arından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Sonrasında ise 11’nci dönem yönetim kurulu faaliyet ve denetim raporu ile bilanço mevcut başkan Mehmet Emin Türkölmez tarafından okundu. İbraları yapıldı.

TÜRKÖLMEZ YENİDEN SEÇİLDİ

Yapılan seçim sonrası Atatürk Havalimanı personeli Mehmet Emin Türkölmez yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Yönetim kurulunun diğer isimleri ise Tuğba Saatçı Ayten ve Erkan Olcaytuberdi , Yunus Emre Korkmaz ve İsmail Demir’den oluştu.

ATSEP'LER SAYESİNDE HAVA TRAFİĞİ EMNİYETLE UÇABİLİYOR

Havacılık sektöründe ATSEP (Air Traffic Safety Electronics Personnel) olarak bilinen Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personeli, hava trafik yönetiminde haberleşme, seyrüsefer, radar ve bilgi işlem sistemlerinin çalıştırılması ve bakımından sorumlu olarak lisanslı ve bu lisansa işlenmiş derece veya derecelerin verdiği yetkiler dâhilinde doğrudan hizmet veren personeli tanımlıyor Türkiye’deki hava trafik yönetimi için hava sahasını kaplayan tüm radarların (PSR, SSR vs), tüm seyrüsefer cihazlarının (VOR, DME, NDB, ILS), tüm haberleşme telsiz cihazların gerek donanım gerek yazılımsal olarak bakım/onarım işlemi ve kontrolü, 7/24 kesintisiz hizmet prensibiyle ATSEPler tarafından sağlanıyor

TAESA’nın İSTANBUL ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ:

Mehmet Emin TÜRKÖLMEZ (Şube Başkan)

Yunus Emre Korkmaz (Başkan Yardımcısı)

Tuğba SAATÇI AYTEN (Mali işler Sekreteri)

Erkan OLCAYTUBERDİ (Genel Sekreter)

İsmail Demir (Basın ve Teşkilat Sekreteri)

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ:

Turgut DEVECİ

Hüseyin Reşat ÇEVİK

Ramazan ABAŞ

Öner YILDIRIM

Aklent ÖZDEMİR

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELERİ:

Haluk ÖZGÖK

Kıyasettin ALBAYRAK

Hamdi Makinacı

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELERİ:

Tekin Tuncer

Emin Küçük

Hakan Büken

Yazarlar