SON DAKİKA
Tarih : 2022.03.03 15:45:36

Ahmet Bolat: Ukrayna Krizi THY’yi Etkilemez

Geride bıraktığımız yılı COVID-19 salgınının etkilerini atlatarak kârla kapatmayı başaran THY, yeni yılda da büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Daha önce de benzer krizler yaşadık. Bunu da atlatırız. İki ülke global operasyonumuzda yüzde 2-3 paya sahip” diye konuştu.

RUSYA’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan gerilimi değerlendiren THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat “Umarım bu kriz çok fazla uzamaz ve barış hakim olur. Rusya ve Ukrayna bizim operasyonlarımız içinde yüzde 2-3 paya sahip. Kargoda daha az. O yüzden büyük çaplı etkilenmemiz söz konusu değil” dedi. Geçen ay, milli bayrak taşıyıcı havayolu şirketi THY’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Prof. Dr. Ahmet Bolat ekonomi basını ile bir araya gelerek şirketin 2021 yılı mali sonuçlarını değerlendirdi.

YÜZDE 172 ARTTI

Global havacılık sektörü, tarihinin en ağır krizini yaşadığı ve en ağır kayıplarını verdiği bir yıldan uzun bir süreyi geride bıraktı. Türk Hava Yolları, COVID-19 salgını kaynaklı krizin etkilerine rağmen 2021 yılının dördüncü çeyreğini 619 milyon Dolar esas faaliyet kârı ve 225 milyon dolar net kâr ile tamamladı.

Yazarlar