SON DAKİKA
Tarih : 2022.04.06 14:47:20

Air Astana Yunanistan Uçuşlarına Başlıyor

Air Astana, Nur-Sultan ve Almatı'dan Yunanistan'ın Girit adasının başkenti Kandiye'ye 1 Haziran 2022'de direkt seferlerini başlatacak. Tüm uçuşlar, Pazartesi ve Çarşamba günleri Nur-Sultan'dan ve Salı ve Perşembe günleri Almatı'dan yeni nesil Airbus A321LR uçakları kullanılarak gerçekleştirilecektir.

Her iki şehirden de ilerleyen dönemlerde sefer sayılarının arttırılması planlanıyor. Gidiş-dönüş uçak biletleri vergiler dahil, Almatı'dan ekonomi sınıfında 655$ ‘dan ve Nur-Sultan'dan 653$’dan başlamaktadır. Biletler Air Astana web sitesinden ve satış ofislerinden, ayrıca akredite seyahat acentelerinden temin edilebilir.

Yunanistan'a seyahat eden yolcuların, tahmini varış saatinden 72 saat önce yapılan PCR testinin veya tahmini varış saatinden 24 saat önce yapılan hızlı testin negatif sonucunu göstermesi gerekmektedir. 5 yaş altı çocuklar ve aşıları tam olan yolcular için bu şartlar zorunlu değildir. Yerel sağlık yetkilileri tarafından seçilen yolculara, varışta zorunlu Covid-19 testi uygulanacaktır.

Yazarlar