SON DAKİKA
Tarih : 2017.03.30 09:52:40

Air Moldova Yolcularını Perişan Etti

Türkiye'de kendilerine yer hizmeti veren şirket ile bazı kuruluşlara biriken borcu nedeniyle check-in aksayan Air Moldova yolcuları isyan etti. İşlemleri için kontuarın açılmadığını gören Moldova yolcuları kontuar önünde uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Atatürk Havalimanı ve Antalya havalimanı'ndan tarifeli seferler gerçekleştiren Air Moldova şirketi piyasaya olan borçları nedeniyle yapacağı seferlerde aksamaların süreceği ayrıca Cuma günü yapacağı seferlerin de iptal olacağı öğrenildi. Bugün yapılması planlanan 9U 746 sefer sayılı Kişinev uçağı,hizmet veren yer hizmeti şirketi tarafından DHMİ bilgisi dahilinde kontuarının geç açılması nedeniyle yaklaşık 1 saat 20 dakika gibi rötarla İstanbul'dan hareket etti.

Yer hizmeti veren şirket ve bazı kuruluşlara olan borcunun ödenmemesi durumunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden bir yetkililin bu şirkete yaptırım yapılacağı gerekirse Türkiye'de uçuşlarının durdurulabileceği bilgisine de ulaşıldı.

Yorumlar

  • Zeki Yavaşçıoğlu

    Bugün eşimi gönderdim. Kendi ülkesi ve kendi havayolu olmasına rağmen saatlerce bagajları verebilmek için bekledik. Rezil olduk. Biz büyük bir havayolu zannediyorduk. Biletimi iptal ettirdim az önce. THY ile gidicem.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar