SON DAKİKA
Tarih : 2020.07.20 01:08:19

AirClinic JFK Havaimanı’nda Hizmete Talip Oldu

Türkiye’nin birçok havalimanında yaşlı, hasta ve engelli yolculara hizmet veren yerli sağlık hizmeti firması Air Clinic, ABD ve dünyanın yoğun havalimanları arasında yer alan New York’taki John F. Kenedy Havalimanı Terminal 1’de açılan ihaleye katılarak ABD’de hizmet vermeye talip oldu. Başta İstanbul Havalimanı olmak üzere Türkiye’nin birçok havalimanında yaşlı, hasta ve engelli yolculara hizmet veren Air Clinic Sağlık Hizmetleri, dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

Her gün ortalama üç bin hastaya hizmet veren firma, ABD’nin yanı sıra dünyanın da en önde gelen havalimanları arasında yer alan New York’taki John F. Kenedy Havalimanı Terminal 1’de açılan ihaleye katılarak ABD’de hizmet vermeye talip oldu. Yerli bir firmanın küresel havacılık sektörü için önemli havalimanlarından birindeki ihaleyi alması halinde ise önemli bir başarı elde edilmiş olacak.

“Bizim tasarlayıp kullanmış olduğumuz araçların yanlarına yaklaşmaları söz konusu değil”

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Air Clinic Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kazancı, “Araçlarımızın tasarımı şirketimizin baş harfleri olan A ve L şeklinde temsil ediyor. Tamamıyla bize ait bir tasarım. Ar-Ge diye adlandırdığımız birimimizle ortaya çıktı. Firma bunu sadece bizim için üretiyor, patentini de biz aldık. Dünyadaki bir numaralı havalimanlarından olan New York’taki Jhon F. Kenedy Havalimanında bu taşıma işleminin Terminal 1’de ihalesi söz konusu ve biz bu ihaleye katıldık. Oradaki gözlemlerim şunu gösteriyor; bizim tasarladığımız araçlarla beraber hiçbir şey yapmadan aracımızı göstermemizle bu hizmeti bize vermeleri gerektiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü sadece Amerika’da değil dünyanın çeşitli havalimanlarında yaptığım gözlemler bizim tasarlayıp kullanmış olduğumuz araçların yanlarına yaklaşmaları söz konusu değil. Hem kullanışlı hem çalışanların vaktinden kazanç sağlanması için tasarlanmış aletlerdir. Bunları da sadece biz kullanıyoruz” diye konuştu.

“ŞU ANDA SÜREÇ İÇERİSİNDEYİZ, SON ELEMELERİ YAPIYORLAR”

İhale sürecine de değinen Kazancı, “Terminal 1’in CEO’su Türkiye ziyaretinde havalimanında bize ait olan araçlarımızı gördüğünde beğeniyor ve bizim de bu ihaleye katılmamızı istiyor. Geçen ay bir ziyaret gerçekleştirmiştim. Şu anda süreç içerisindeyiz. Bildiğim kadarıyla ilk etapta 17 firma bu hizmet için başvuruda bulundu. Şu anda son elemeleri yapıyorlar. Nasip olursa Terminal 1’de belki de Air Clinik olarak Türkiye’ye ait olan yerli bir firmanın yurt dışı bacağını da görmüş olacağız. Benim inancım şu yönde; Terminal 1’de kendimizi gösterdiğimiz takdirde diğer havalimanlarında da bu hizmeti verme yönünde yolumuz açılacaktır” dedi.

Yazarlar