SON DAKİKA
Tarih : 2023.09.27 01:55:35

Airbus Yeni Ticari Uçaklar Birimi CEO’su Christian Scherer Oldu

Christian Scherer, Airbus’ın yeni Ticari Uçaklar CEO'su olacak. Scherer, Airbus CEO'su Guillaume Faury'ye bağlı olarak çalışacak. Yapılan bu atama, kritik zamanlarda şirketin operasyonel odağını doğru yönlendirerek, Airbus CEO'sunun şirketin stratejik, küresel ve dönüşümsel gündemine odaklanmasını mümkün kılacak.

Airbus CEO'su Guillaume Faury, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "2019 yılından bu yana Airbus ve Ticari Uçaklar bölümünün liderliği birlikte yürütülerek çok sayıda kriz ve değişimin yaşandığı bir dönemde uyumlu ve hızlı karar alınması sağlandı. Airbus artık 'Güvenli ve birleşik bir dünya için sürdürülebilir havacılığa öncülük etmek' amacı doğrultusunda kendisini net bir yörüngeye oturtmuş durumdadır.

Christian'ın Ticari Uçaklar CEO'su olması, Ticari Uçaklar bölümümüzün başarısını artırmaya daha fazla odaklanabileceğimiz anlamına geliyor. Bu sayede ben de zamanımı Airbus’ın rotasını karmaşık ve hızla gelişen dünyamıza uyum sağlayacak şekilde çizmeye ayırabileceğim. Christian ile son beş yıldır birlikte çalışıyoruz ve bu yeni düzende de birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Christian'ın kurumsal vizyonunu takdir ediyor ve Airbus'ın hedeflerini gerçekleştirmek için onunla birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyorum.” Christian Scherer ise, "Sektörümüz için böylesine kritik bir dönemde Ticari Uçaklar işletmemize liderlik etmek için seçilmiş olmak onur ve heyecan verici" dedi.

"Başarımızı pekiştirerek, sürekli olarak kendimizi geliştirerek, ürün ve hizmetlerimizi geleceğe taşıyarak operasyonel hedeflerimize ulaşmak için çalışırken Airbus olarak müşterilerimize en iyi şekilde hizmet etmeye odaklanacağız. Bunu yaparken, karbonsuz havacılığa yönelik ortak yol haritamız üzerinde dünya çapındaki ortaklarımız ve tedarikçilerimizle birebir çalışmaya devam edeceğiz."

Yazarlar