SON DAKİKA
Tarih : 2024.05.22 15:49:24

Airbus ile Suudi Arabistan Tarihinin En Büyük Uçak Anlaşmasını Yaptı

Saudia Group, Geleceğin Havacılık Forumu 2024'ün ilk gününde Airbus ile Suudi havacılık tarihinin en büyük uçak anlaşmasını duyurdu. Bu, dönüm noktası niteliğindeki anlaşma, teyit edilmiş 105 uçağı kapsıyor ve sadece Suudi havacılık endüstrisi için değil, aynı zamanda daha geniş MENA bölgesi için de önemli bir anı işaret ediyor.

Suudi Arabistan Ulaştırma ve Lojistik Hizmetleri Bakanı ve Suudi Arabistan Hava Yolları Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Saleh Al-Jasser'in de yer aldığı imza törenine, ülke büyükelçileri ve küresel havacılık sektöründen önemli isimlerin yanı sıra çok sayıda medya temsilcisi ve seyahat, havacılık ve taşımacılık konularında uzman sektör uzmanları katıldı. Saudia Group Genel Müdürü Ibrahim Al Omar ve Airbus Ticari Uçaklar Satış Başkan Yardımcısı Benoît de Saint-Exupéry tarafından imzalanan anlaşma A320neo ve A321neo modellerini kapsıyor.

Bu uçaklar Saudia ve grubun düşük maliyetli taşıyıcısı Flyadeal arasında paylaştırılacak. Saudia 54 adet A321neo uçağı satın alırken Flyadeal 12 adet A320neo ve 39 adet A321neo uçağı alacak.

Yazarlar