SON DAKİKA
Tarih : 2019.02.05 10:22:45

Alman Hava Yolu Şirketi Germania İflas Etti

Berlin merkezli Alman hava yolu şirketi, dün akşam mahkemeye başvurarak iflas kararı aldı ve tüm uçuşları durdurduğunu açıkladı. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Akdeniz, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da 60 yere uçuş yapan Germania, 2017 yılında iflasını açıklayan Air Berlin'in ardından ikinci Alman şirketi oldu. Germania, iflasın gerekçesi olarak nakit sıkışıklığını gösterdi
 
Berlin merkezli Alman hava yolu şirketi Germania iflas başvurusunda bulundu ve tüm uçuşlarını iptal etti.
 
Filosunda 37 uçakla hizmet veren Germania Airlines, ağırlıklı olarak Akdeniz, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'daki tatil rotalarına uçuş yapıyor. Germania, son raporlara göre yılda 4 milyon civarında yolcu taşıyor.
 
Germania İdari Direktörü Karsten Balke, yaptığı açıklamada, "Maalesef şirketin kısa vadeli likidite ihtiyacını karşılamak için finansman çabalarımız başarısız oldu. Bundan büyük üzüntü duyuyoruz ve iflas başvurusunda başka çaremiz kalmadı." dedi.
 
 
Alman havayolu şirketi iflasa giden yolda nakit sıkışıklığının nedeni olarak öngörülemeyen gelişmelere atıfta bulundu. Dolar karşısında değer kaybeden euro ile eş zamanlı olarak uçak yakıtı fiyatlarındaki ani artış da iflas başvurusundaki faktörler arasında gösterildi. 

 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Kod Ofis