SON DAKİKA
Tarih : 2023.02.06 15:46:18

Almanya’da Yaşayan Türkler Endişe İçinde! Uçak Biletleri Tükeniyor

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Almanya'dan Türkiye'ye gelmek isteyenler havalimanlarını doldurdu. Yakınları için endişe içinde olan Almanya'da yaşayan Türkler bilgi almaya çalışırken uçak biletlerinin tükenmeye yakın olduğu öğrenildi.

Türkiye'deki deprem tüm dünyada olduğu gibi Almanya'da da büyük yankı uyandırdı. Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı da sarstı. Almanya'da yaşayıp, Türkiye'deki depremle sarsılan il ve ilçelerde akrabaları bulunanlar havalimanlarına koştu.

Yurt dışında yaşayıp Türkiye'deki durum hakkında bilgi almaya çalışanlar bir yandan da uçak biletlerine hücum etti. Acil olarak Türkiye'ye gelmek isteyenler nedeniyle uçak biletleri tükenmeye başladı. Özellikle Almanya'da yoğun olarak bulunan Türk vatandaşları endişe içinde havalimanlarına akın etti.

POTDSDAM’DAKİ MERKEZ: 7.4- 7.9 ARASI

Bu arada Almanya’nın Potsdam Kenti’ndeki Deprem İnceleme ve Araştırma Merkezi, depremin şiddetinin 7.4 ile 7.9 orasında olduğunu açıkladı. Bir çok yabancı kaynak da benzer rakamı veriyor.

Yazarlar