SON DAKİKA
Tarih : 2023.10.19 13:38:19

Antalya Havalimanı Kütüphanesi, Misafirlerini Bekliyor

Her yıl milyonlarca yolcunun kullandığı Türkiye'nin en yoğun havalimanlarından olan Antalya Havalimanı'na yapılan kütüphane, 2 bin 450 eserle misafirlerini bekliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, DHMİ ve Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeciliği ile yapılan görüşmeler ve imzalanan protokol neticesinde yapılan Antalya Havalimanı Kütüphanesi, hizmet vermeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Mayıs tarihinde gerçekleştirdiği toplu açılış töreniyle resmi açılışı yapılan Antalya Havalimanı Kütüphanesi'nde 2 bin 84 yetişkin, 366 çocuk, 21 tane yabancı dillerde olmak üzere toplamda 2 bin 450 eser bulunuyor. 15 farklı güncel derginin geldiği kütüphane Antalya Havalimanı Giden Yolcu kısmının asma katında 85 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor.

İç hatlar terminalinde okumayı seven, havalimanındaki vaktini okuyarak değerlendirmek isteyen yolcular için eşsiz bir imkân sunan kütüphaneden ücretsiz bir şekilde alınan kitaplar havalimanında okunup bırakılabildiği gibi yolcular tarafından yanlarında götürüp Türkiye'de uçtukları şehirdeki herhangi bir kütüphaneye de teslim edebiliyorlar. Yolcular, uçakta da sıkılmadan okuyabilecekleri, kitaplarını sonuna kadar sürdürebilecekleri bir fırsat yakalamış oluyorlar.

Yazarlar