SON DAKİKA
Tarih : 2023.12.15 15:15:42

Arnavutköy’den İstanbul Havalimanı’na Havaist ile Seferler Başladı

Havaist, gelen talepler doğrultusunda havalimanı ile Arnavutköy arasında karşılıklı tarifeli otobüs seferlerine başladı. İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutköy yönüne gitmek isteyen yolcular havalimanı ulaşım katında bulunan 5 numaralı perondan otobüslere binebilecekler. HVİST-5-A numaralı Arnavutköy hattında sefer yapacak otobüsler; İstanbul Havalimanı - Fatih Caddesi - Çardaktepe- Taşoluk Yolu-Taşoluk Yeşil Camii-Arnavutköy Belediyesi -Hz. Ömer Camii Arnavutköy - Arnavutköy Avlu AVM’ye uğrayarak havalimanına ulaşacak.

Yolcular, 70 TL olarak belirlenen biletlerini www.hava.ist web sitesi ile Havaist mobil uygulamasından QR kod oluşturarak veya belirli ara duraklardan nakit ve araca binişte kredi, banka kartı ile gerçekleştirebilecekler. İstanbul Havalimanı'ndan şehrin 44 farklı noktasına yolcu taşımacılığı hizmeti sunan HAVAİST, 11 farklı hatta (Esenler Otogar, Arnavutköy, Halkalı-Başakşehir, Bakırköy, Aksaray, Kadıköy, Taksim -Beşiktaş, Silivri-Çatalca, Sabiha Gökçen, Beylikdüzü, Avcılar) konforlu seyahatin yanı sıra sahip olduğu teknolojik donanım sayesinde güvenli bir otobüs deneyimi sunmaktadır. Yolcuların seyahati boyunca internete bağlanmasını sağlayan ücretsiz WI-FI özelliğinin yanı sıra, faydalı bilgilerin bulunduğu multimedya ekranlar da yolcuların hizmetine sunuluyor. Uzun seyahatlerin ardından şarjı biten ya da azalan yolcular için, tüm koltuklarda şarj üniteleri bulunmaktadır.

Yolcuların güvenliği için otobüslerde 7/24 kayıt alan sesli ve görüntülü güvenlik kameralarının bulunduğu belirtilirken, yolcu sayma cihazları ile de otobüste bulunan yolcu sayısı düzenli olarak takip edilip raporlandığı ifade edildi. Tüm bunların yanında araç içi anons sistemi sayesinde yolcular, hem araç kalkışı esnasında hem de seyahat halindeyken güzergah ve duraklar hakkında sürekli olarak bilgilendirilmektedir.

Yazarlar