SON DAKİKA
Tarih : 2017.03.24 23:02:49

AtlasGlobal Elektronik Cihazlara Özel Koruma

ABD ve İngiltere’nin cep telefonundan büyük elektronik cihazlara yönelik başlattığı uygulama nedeniyle Türk Hava Yolları(THY)’nın ardından Atlasglobal Havayolları da elektronik cihazları özel kutuda taşıyacak.
 
ABD ve İngiltere’nin kabin içerisinde cep telefonundan büyük elektronik cihazlara yönelik getirdiği yasağın ardından Atlasglobal Havayolları da THY ile benzer bir uygulamaya gitti. İstanbul’dan Londra’ya uçan havayolu şirketi İngiltere’ye gerçekleştireceği uçuşlarında Business Class ve transit yolcuların kabine alınması yasak olan cep telefonlarından büyük dizüstü bilgisayar ve tablet gibi elektronik eşyaları özel bir yöntemle taşıyacak.
Elektronik cihazlar özel kutuda taşınacak
Havayolu şirketi, kabine alınması yasaklanan elektronik cihazları boarding işlemi sırasında yolculardan teslim alarak özel bir kutuda kargoya yükleyecek ve cihazlar bu şekilde uçağa alınacak. Görevliler, elektronik eşyaları yolcular İngiltere’ye vardığında teslim edecek.
ABD ve İngiltere, İstanbul’un da aralarında bulunduğu 10 havalimanından ülkeye gerçekleştirilen direkt uçuşlarda, yolcuların cep telefonlarından büyük elektronik cihazlarını kabine almalarını yasaklayan karar almıştı.

 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar