SON DAKİKA
Tarih : 2023.05.02 23:22:56

Azerbaycan Havayolları Boeing 787 Dreamliner Siparişini 8 Uçağa Çıkardı

Azerbaycan bayrak taşıyıcı uçak şirketi Azerbaycan Hava Yolları yaptığı anlaşmayla Boeing 787 Dreamliner tipi yolcu uçağı konusunda filosunu sekiz uçağa çıkarma konusunda anlaşma yaptığını gerçekleştirdiği bir toplantıyla duyurdu.

Bakü Haydar Aliyev Uluslararası havalimanında anlaşma detaylarını duyurmak için Boeing yönetimiyle bir araya gelen Azerbaycan Hava Yolları Başkanı Jahangir Asgarov, şirketten yaptığı açıklamada siparişle ilgili şu bilgileri paylaştı: "Ülke sivil havacılığının başarılı bir şekilde gelişmesi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in sürekli desteği ve ilgisi sayesinde mümkün olmuştur. Boeing ile modern geniş gövdeli Boeing 787 Dreamliners alımı için sözleşme imzalanması önemli bir adımdır. filonun modernizasyonu ve AZAL hava taşımacılığı seviyesinin yükseltilmesi en büyük amacımız.”

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO'su Stan Deal şunları ekledi: "787, Azerbaycan Havayolları'nın esnekliği ve yeteneği ile Azerbaycan'ı artan turizm ve ekonomik büyümeye açarak Orta Asya'da lider havayolu konumuna gelmesine yardımcı oldu. 20 yıldan fazla bir süredir Azerbaycan Havayolları ile muazzam bir ortaklığın tadını çıkardık ve bu sipariş Dreamliners, ürün ailemizin gücünün ve şirketlerimiz arasındaki ilişkinin bir kanıtıdır."

Yazarlar