SON DAKİKA
Tarih : 2021.05.26 13:36:09

Bakan Ersoy: “Önümüzdeki Hafta Yoğun Görüşmelerimiz Olacak.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İngilizlerle aynı dili konuştuklarını belirterek ''Görüşmeler olumlu, kesinlikle geçen seneki rakamları geçeriz'' dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İngilizlerle aynı dili konuştuklarını belirterek ''Görüşmeler olumlu, kesinlikle geçen seneki rakamları geçeriz'' dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Sebastian Duda'nın gerçekleştirdiği ortak basın toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Aynı dili konuşuyoruz

İngiltere'yle düzenli görüştüklerini ifade eden Ersoy şunları söyledi: ''Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle beraber görüşüyoruz. Onların trafik lambası sistemi var onunla uyumlu veri akışını biz sağladık zaten. Aynı dili konuşuyoruz artık İngilizlerle. Onlar 3 haftada bir değerlendirme yaptıkları için ben orada da olumlu bir gelişme bekliyorum açıkçası.''

Geçen yılki sayılar ölçü olmaz

Rusya'nın seyahat kısıtlamalarını kaldırarak turist göndermesi konusunda, Türkiye'deki koronavirüs vaka sayılarıyla ilgili bir sınır belirleyip belirlemediği konusunda açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy vaka sayılarını geçen yılki sınırların üstünde kabul etmeleri gerektiğini, geçen yılki sınırlara göre hiç kimsenin Türkiye'ye değil dünyada hiç bir ülkeye kapılarını açamayacağını belirtti.

Yazarlar