SON DAKİKA
Tarih : 2019.11.27 14:29:34

Bakan Kurum’dan Atatürk Havalimanı Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı’nın geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sabah Gazetesi’nin Ankara temsilcileri ile bir araya gelerek farklı konularda açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum’un açıklama yaptığı başlıklara arasında Atatürk Havalimanı’nın geleceğine ilişkin değerlendirmeler de yer aldı.

“ATATÜRK HAVALİMANI FLORYA İLE BÜTÜNLEŞECEK”

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı’na ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Hükümetin 81 ilde 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefi var. 6 ilde yaklaşık 5 milyon metrekare büyüklüğünde 13 millet bahçesinin açılışını gerçekleştirdik. Şu ana kadar da 60 ilde 35 milyon metrekare alanda 134 millet bahçesini de belirledik. 2020’de 38 ilde daha millet bahçesini açacağız.

Atatürk Havalimanı’nda toplamda 8 milyon metrekare alan var. İlk etapta pistin biri kalıyor, öbür pistin olduğu alanı en kısa zamanda inşasını yapıp vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Florya ile bütünleşecek orası, sahille bağlayacağız.”

Yazarlar