SON DAKİKA
Tarih : 2023.06.01 13:42:10

Bakan Nebati’den Uçak Tartışması Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ankara-İstanbul uçağında yolcularla yaşadığı tartışmaya ilişkin, “Uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin kesinlikle şahsımla hiçbir ilgisi yoktur. Rötar yaşanmasının tek sebebi, diğer yolcularla birlikte bana da bildirilmiş olduğu üzere hava muhalefetidir” açıklamasını yaptı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, kendisinin de yolcusu olduğu Ankara-İstanbul uçağında yaşananların, kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtıldığını belirtti. Nebati, “İki gündür konuyla ilgili manipülasyonun devam etmesi üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bir açıklama yapmak zaruri hale gelmiştir.

Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi kesinlikle yoktur. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı yolcuların da bindikleri kaydedilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır” dedi.

‘ALGI GÖNÜL KÖPRÜLERİMİZE’

CHP’li bir milletvekilinin provokatif yönlendirmesi nedeniyle, millet iradesini içine sindirememiş bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldığını ifade eden Nebati, şunları kaydetti: “Bu şahıslara rötarın sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini artık kabullenmeleri gerektiğini açık ve net bir şekilde hatırlattım. Bu hatırlatmayı da sadece bu birkaç şahsa yönelik yaptım. Kötü niyetli hiçbir algı operasyonu, milletimizle asla aramıza giremeyecek, kopmaz gönül köprülerimize asla zarar veremeyecektir.”

Yazarlar