SON DAKİKA
Tarih : 2020.10.08 13:35:56

Balıkçılar, Denize Uçak Düştü Dedi: Gerçek Ortaya Çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Orman Genel Müdürlüğüne ait bir uçağım denize su almak için iniş yaptığını gören balıkçılar uçağın düştüğünü zannederek büyük panik yaşadı. Ereğli açıklarında Orman Genel Müdürlüğüne ait uçak denizden su temin etmek için iniş yaptı.

Bu sırada uçağın denize indiğini gören balıkçılar uçağın düştüğünü zannederek durumu Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ve AFAD ekiplerine bildirdi. Ekiplerce bölgede yapılan incelemelerde uçağın denize su temin etmek için iniş yaptığı öğrenildi. Zonguldak'ın Ereğli ile Alaplı ilçesi açıklarında uçak düştüğü iddialarıyla ilgili açıklama yapan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, uçağın su almak için denize indiğini düşme olayının söz konusu olmadığını açıkladı.

Zonguldak'ın Ereğli ile Alaplı ilçesi açıklarındaki bölgede kargo uçağının düştüğü iddiası üzerine ekipler harekete geçti. Zonguldak'tan da AFAD ekipleri ihbara konu olan bölgeye hareket etti. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı da ihbara ilişkin arama tarama çalışmaları başlattı. Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı'na bağlı ekipler de ihbarın yapıldığı bölgeye sevk edildi.

Yazarlar