SON DAKİKA
Tarih : 2019.07.14 03:20:36

Bekçilik Sınavında Şehit Eren Bülbül Sorusu

8 bin bekçi alımı yazılı sınavında THY 'nin şehit Eren Bülbül adına uçağına verdiği yeni ismin ne olduğu soruldu. THY , yeni aldığı uçağa , sosyal medya üzerindne gelen yoğun talep üzerine Şehit Eren Bülbül 'ün memleketinin adını vermişti.

Sosyal medya , uçağın adının Şehit Eren Bülbül uçağı olmasını istiyordu. Ancak uçak isimleri, yer ismi olduğu için uçağa Maçka adı verildi ve uçak ilk seferini Trabzon'a Eren Bülbül 'ün memlekeitne yaptı. THY'nin geçtiğimiz günlerde filosuna katılan ilk Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçak olan ve Şehit Eren Bülbül'ün anısına Maçka ismi verilen uçak, ilk seferini anlamlı bir uçuş ile havalandı. Öte yandan 787-9 Dreamliner tipi ilk uçağının THY bünyesinde ilk olmasının yanı sıra özel bir anlamı daha bulunuyor. Uçağın geleceği günlerde THY tarafından sosyal medyada başlatılan 'Yeni uçağımızın ismi ne olsun?' isimli kampanyaya kullanıcıların yoğun ilgisi doğrultusunda, 2017 yılında Trabzon'da güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Eren Bülbül'ün memleketi 'Maçka' ismi verildi.

THY tarafından atılan bu anlamlı adım bununla da sınırlı kalmadı. THY, geçtiğimiz günlerde aldığı kararla şehit Eren Bülbül anısına ilk uçuşun Trabzon'a gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Bugün gerçekleşecek olan ilk uçuşun akabinde Eren Bülbül'ün Maçka ilçesindeki kabri ve ailesinin ziyaret edilmesi bekleniyor.

Yazarlar