SON DAKİKA
Tarih : 2020.12.23 18:10:52

Belçika, İngiltere İle Uçuşlara Başladı

Belçika’da faaliyet gösteren hava yolu şirketi Brussels Airlines, İçişleri Bakanlığının kararıyla İngiltere ile kısıtlı uçuşlara başladı. Belçika vatandaşlığı bulunan ve ana ikameti Belçika’da olan kişiler ile transit yolcuların İngiltere’den gelişine izin verildiğini açıklayan Brussels Airlines, buna ek olarak “sınırlı sayıda ve ertelenemeyecek kadar gerekli” bazı seyahatlerin de yapılabileceğini bildirdi.

Bu gibi durumlarda uçuş için koşulların karşılandığı kanıtlayan belgelerin gösterilmesi ise zorunlu tutuldu. Uçuşuna izin verilecekler arasında iş için seyahat eden sağlık çalışanları, ulaştırma görevlileri, diplomatlar, uluslararası kuruluşların askeri personel ve insani yardım personeli gibi mecburi seyahat kapsamındaki çalışanları, gazeteciler, ayrıca aile birleşimi için seyahat edecekler, birinci derece yakınının cenazesine katılacaklar, eş ziyareti yapacak kişiler bulunuyor.

Belçika’dan İngiltere’ye seyahat edeceklere ise kısıtlama olmayacak, ancak bu tür yolculuklar kesinlikle tavsiye edilmiyor. Birçok ülke gibi Belçika da İngiltere’de virüsün daha bulaşıcı olduğu belirtilen türünün tespit edilmesi üzerine bu ülkeye pazar günü gece saatlerinden itibaren ulaşımı durdurduğunu açıklamıştı.

Yazarlar