SON DAKİKA
Tarih : 2021.04.22 01:49:25

Bilal Ekşi Duyurdu, Uçuşlar Yeniden Başlıyor

Türk Hava Yolları(THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, yetkili otoritelerce alınan karar doğrultusunda İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye uçuşların yeniden başlatılacağını duyurdu. Koronavirüs pandemisi nedeniyle İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye uçuşlar bir süredir gerçekleştirilmiyordu.

Konuya ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, otoritelerce alınan kararla birlikte belirtilen ülkelerden Türkiye’ye uçuşların yeniden başlayacağını açıkladı.

“İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye uçuşlar açılıyor”

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye uçuşlar açılıyor. Otoritelerimizce alınan karara istinaden son 72 saatte yapılan PCR testi NEGATİF olmak kaydı ile İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye yolcu gelişine müsade edilecektir. Lütfen seferlerimizi takip ediniz” ifadelerine yer verdi.

Hindistan’dan gelecek yolculara karantina uygulaması

Öte yandan Koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Nisan’dan itibaren Hindistan’dan Türkiye’ye gelecek yolcular için de negatif PCR testinin yanı sıra, valiliklerin belirleyeceği yerlerde 14 gün gün süreyle karantina uygulanması kararının alındığı öğrenildi. Tedbir son 10 gün içerisinde Hindistan’a bulunmuş tüm yolcular için uygulanacak.

Yazarlar