SON DAKİKA
Tarih : 2019.05.06 14:07:57

Bir yılda 12 bin kişi helikopterle İstanbul’u havadan seyretti

Özel havacılık sektörünün lider firmalarından Kaan Air’in bünyesinde düzenlenen İstanbul helikopter turlarında 2018 yılında toplam 12 bin kişi İstanbul’u havadan görme fırsatı yakaladı. Kaan Air’in “HeliSightSeeing” markası ile başlattığı turlara en fazla ilgiyi Güney Koreli turistler gösterdi.

Kaan Air’in şimdiki hedefi ise Bodrum, Marmaris ve Antalya’da hayata geçireceği helikopter turu projeleri ile taşıdığı toplam yolcu sayısını 18 bine çıkartmak. Kaan Air, İstanbul’da bulunan Türkiye’nin ilk ve tek büyük heliportu Kaan Heliport’tan düzenlediği panoramik İstanbul helikopter turları ile dünyanın farklı noktalarından gelen turistleri uçurarak turizm sektörüne katkı sağlıyor.

İstanbul’da helikopter uçuş deneyimini ilk kez yaşayan yabancı turistler, İstanbul’un tarihi yapılarına da büyük ilgi gösteriyor. Yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede tamamlanan şehir turunda tarihi yarımadayı ve İstanbul Boğazı’nı seyreden turistler, uçuş boyunca Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Boğaziçi Köprüsü, Kız Kulesi, Dolmabahçe, Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Haliç, Galata Kulesi, Taksim Meydanı gibi birçok noktayı görebiliyor.

Yazarlar