SON DAKİKA
Tarih : 2021.11.06 15:47:32

Brezilyalı Şarkıcı Marilia Mendonca Uçak Kazasında Hayatını Kaybetti

26 yaşındaki ünlü Brezilyalı şarkıcı Marilia Mendonca, dört kişiyle birlikte uçak kazasında hayatını kaybetti. Uçak düştüğünde Marilia Mendonca, Brezilya’nın Minas Gerais kentine konser vermek üzere yola çıkmıştı.

Kaza, Mendonca’nın konser vereceği yerden 12 km uzaklıkta yerel saatle 15.30 civarında gerçekleşti. Kazada ünlü şarkıcı ile birlikte amcası da hayatını kaybeden dört kişi arasında olduğu belirtildi. Mendonca’nın çalışanları, olayla ilgili açıklamalarında şu satırlara yer verdiler: “Şarkıcı Marília Mendonca, yapımcısı Henrique Ribeiro, amcası ve danışmanı Abicieli Silveira Dias Filho’nun ölümünü büyük bir üzüntüyle teyit ediyoruz. Uçak Goiânia’dan kalktı. Marília’nın bu gece bir sunum yapacağı Caratinga/MG’ye gitmek üzere yola çıktı. Şu anda elimizdeki bilgiler bunlar.”

İtfaiye de şarkıcının ölümünü Twitter’da doğruladı. Açıklamada, “Bu Cuma, Beech Aircraft adlı küçük bir uçak, Piedade de Caratinga’nın kırsal bölgesinde düştü. CBMMG, uçağın şarkıcı Marília Mendonca’yı taşıdığını ve onun ölen kurbanlar arasında olduğunu doğruladı.” G1 haber sitesine göre uçak, Marilia’nın cuma günü daha sonra bir konser vermesi planlanan Caratinga’ya gitmek üzere orta batıdaki Goiania kentinden ayrıldı.

Brezilya hükümeti kültür departmanı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Marilia Mendonca, Brezilya bölgesel müziği ve kültürü için bir miras bırakıyor. Kesinlikle unutulmayacak” dedi. 2019’da Marilia Latin Grammy ödülünü kazandı ve albümü Todos os Cantos üçlü platformda çıktı. Albümün ana şarkısı Ciumeira, Spotify’da neredeyse 185 milyon kez dinlendi. Şarkıcının iki yaşında bir oğlu vardı.

Yazarlar