SON DAKİKA
Tarih : 2024.06.04 18:39:29

Bu Bayram Yolcu Rekoru Bekliyoruz

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO'su Selahattin Bilgen, yaklaşan Kurban Bayramı tatili nedeniyle geçen yıl olan 266 bin yolcu rekoru geçeceklerini söyledi. İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA çalışanlarına yaza merhaba partisi düzenledi. Havalimanında düzenlenen etkinlikler kapsamında konser veren Manga, seslendirdiği şarkılar renkli anların yaşanmasına neden oldu.

Etkinlikleri yakından takip eden İGA CEO'su Selahattin Bilgen havalimanı personeli ile sohbet etti. Cuma günü okulların yaz tatiline girmesi ve yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle yolcu yoğunluğu beklediklerini ifade eden Bilgen, "2023 yılında haziran ayı içerisinde bir günde 1690 uçuşla Temmuz ayı içerisinde de bir günde 266 bin yolcuyla Avrupa tarihinin rekorunu kırmıştık. Bu sene özellikle Kurban bayramı nedeniyle hem yolcu hem uçuş sayısı bu rekorları geçme hedefimiz var. Özellikle yolcu sayısı bakımından geçen yılın rekoru 266 bin yolcunun üstüne çıkacağız" dedi.

YIL SONU İTİBARİYLE 110 HAVAYOLU OLACAK

2024 yılı itibariyle İstanbul Havalimanı olarak 101 havayolu şirketine hizmet verdiklerini hatırlatan Bilgen, " Her geçen gün bu rakamın üzerine koyara gitmeye devam ediyoruz. Yılın sonunda 110 havayolu şirketine ulaşma hedefine devam ediyoruz. Özellikle uzak doğudan havayollarının ilgisi ciddi şekilde devam ediyor. Aynı zamanda Hindistan, Japonya ve Avrupa ve Amerika kıtasından da havayollarıyla konuşuyoruz. Bugün itibariyle havayolu sayısı 106'ya geldi" diye konuştu.

İGA İstanbul Havalimanı çalışanları Manga konseri ile keyifli anlar yaşadılar

Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı İGA İstanbul Havalimanı’nın, binlerce çalışanı için beşinci kez düzenlediği geleneksel Skywalkers etkinliği, yarışmalar ve sahne performanslarına ev sahipliği yapıyor. Etkinlikte Manga sahne alırken, yiyecek içecek ikramları ile çalışanlar keyifli anlar yaşadılar.

YIL SONUNDA 85 MİLYON YOLCU HEDEFİNİ GEÇECEĞİZ

2024 yıl sonu itibariyle yolcu sayısı hedefleri hakkında da bilgi veren CEO Selahattin Bilgen konuşmasını şöyle sürdürdü: "Havacılık aslında bizim stratejik sektörlerimizden bir tanesi ülke olarak. Rekabet olarak avantajımız var bunu değerlendiriyoruz. İGA İstanbul'un getirdiği avantajları da kullanarak coğrafi avantajı hizmet kalitesiyle birleştirerek, Türk Hava Yolları'nın da ciddi büyüme hamlesiyle bu yılı aslında iyi geçiriyoruz. Bölgesel etkiler var, Ortadoğu'daki durum belli dönemlerde rakamlara olumsuz etki olarak yansısa da yeni gelen havayollarıyla buradaki olumsuz havayı aslında değiştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl 76 milyon yolcu ile kapatmıştık, bu yıl için hedefimiz 85 milyonu geçmek."

Yazarlar