SON DAKİKA
Tarih : 2017.03.31 12:48:36

Bu Yıl 600 Kişinin VIP Turlarla Hacı Olması Bekleniyor

Lüks segmentin de bir üstü olan 5 yıldızlı VIP hacorganizasyonlarla bu yıl yaklaşık 600 kişinin hacca gitmesi bekleniyor. Özel isteklere göre 17 bin 500 dolardan 30 bin dolara kadar çıkan 5 yıldızlı otellerde konaklamanın sağlandığı VIP turlarına, çoğunluğu iş dünyasından olan cemiyet hayatından kişiler katılıyor.
 
Delüks olarak adlandırılan özel konaklaması,ulaşımı ve rehberine kadar 5 yıldızlı turlar olan VIP organizasyonlarla kutsal topraklara gidişlere her geçen yıl ilgi artarak devam ediyor. Zamanı kısıtlı olan başta iş dünyasından isimler, sanatçılar, ünlü sporcular ve cemiyet hayatından kişiler son dönemlerde lüks segmentin de bir üstü olan VIP organizasyonlarla hac için kutsal topraklara gidiyor. VIP hac organizasyonlarına bu yıl da ilgi var.
 
YAKLAŞIK 600 KİŞİ VIP TURLARA KATILACAK
Yaklaşık 600 kişinin bu yıl VIP paketi alarak hacca gitmesi bekleniyor. VIP hac turları da düzenleyen Amade Turizm bu yıl 100 ila 150 kişinin kendileri ile VIP paketi satın alarak hacca gitmesini beklediklerini söyledi. Bu kapsamda özel hac turları da yapılırken, hacı adaylarına istenirse Türkiye'ye dönene kadar özel hocalar eşlik ediyor. 
 
ÖZEL İSTEKLERE GÖRE 110 BİN LİRA'YA KADAR ÇIKIYOR
Seyahatlerinde genellikle 5 yıldızlı otellerin süit odalarında konaklayan VIP paketi satın alan hacı adayları, Mekke'de Kabe, Medine'de ise Ravza-ı Mutahhara manzaralı yürüme mesafesindeki otellerde kalıyor. VIP turlarındaki fiyatlar katılımcıların isteklerine göre değişiyor. Kişiye özel hocaların görevlendirildiği 14 günlük VIP turları 17 bin 500 dolardan(64 bin TL) başlarken 5 yıldızlı otellerin Kabe manzarılı konaklamanın içinde olduğu paketler ise 30 bin dolara(110 bin TL) kadar çıkıyor.
 
"VIP TURLARA KATILANLARIN CEBİNE PARA KOYMASINA GEREK YOK"
Her yıl birçok kişiyi VIP turlarla Suudi Arabistan'a götüren Amade Turizm'in ortaklarından Turgut Şimşek, "Şu an talepler beklediğimiz gibi gidiyor. Yapmış olduğumuz turlar içinde VIP paketi satın alanların cebine para almasına da gerek yok. Misafirimiz sadece ibadetini yerine getirip döner. Bütün harcamalarını da biz yapıyoruz. Beklentimiz bu yıl yaklaşık 100 ile 150 kişiyi VIP turlarla hacca götürmek. Misfarirlerimizi ziyaretlerinde internetin de olduğu VIP araçlarla dolaştırıyoruz. Arafat'ta klimalı çadırlarımız da tamemen özel bize ait. Misafirlerimizin öğlen yemeğini de çadırlarımıza 5 yıldızlı otelden getirtiyoruz. VIP paket fiyatları özel isteklere göre değişiyor. Örneğin Kabe gören oda farkı sadece 4 bin dolar. Kutsal topraklarda bazı özel istekleri olanlar oluyor; 'Bana bir hoca rehberlik etsin' diyenler de var. Özel hoca, araçlar, konaklamadaki tercihler fiyatları artırıyor. Fiyatlar 30 bin dolara kadar çıkabiliyor" dedi.

 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar