SON DAKİKA
Tarih : 2022.12.01 17:29:50

Bursa’da Eğitim Uçağı Düştü: 2 Ölü

Bursa'da tek motorlu eğitim uçağı, termik santral yakınındaki boş araziye düştü. Kazada 2 kişi hayatını kaybetti. Bölgede yoğun sis olduğu belirtilirken kazaya neyin yol açtığı araştırılıyor.

Bursa'da Yunuseli Havalimanı'ndan kalkan tek motorlu eğitim uçağı saat 15.32 sıralarında Osmangazi ilçesi Ovaakça Mahallesi'ndeki doğalgaz çevrim santralinin yakınlarındaki boş araziye düştü. Bölgeye çok sayıda polis, AFAD, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, kaza sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Vali Canbolat konunun her yönüyle araştırıldığını, ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bir kişinin uçaktan fırlayarak, diğerinin enkazda hayatını kaybettiğini söyledi. Bölgede yoğun bir sis olduğu belirtilirken kazaya neyin yol açtığı araştırılıyor. Öte yandan geçtiğimiz nisan ayında da Osmangazi ilçesinde tek motorlu eğitim uçağı kalkıştan hemen sonra evlerin arasına düşmüş, iki pilot hayatını kaybetmişti.

 

Yazarlar