SON DAKİKA
Tarih : 2022.12.24 23:03:53

Çelebi Hava Servisi’ne Altın Lider Ödülü

Çelebi Hava Servisi A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü Gökçen Dervişoğlu, iki yıl art arda Türkiye’nin En Beğenilen 50 CHRO’su arasında yer alırken, aynı zamanda Türkiye’nin En Beğenilen Altın Lideri seçildi. Türkiye’nin En Beğenilen 50 CHRO’sunun belirlendiği araştırmada, Çelebi Hava Servisi A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü Gökçen Dervişoğlu, geçen sene olduğu gibi 2022’de de önemli sayıda oy ile Türkiye’nin En Beğenilen 50 İnsan Kaynakları Lideri’nden biri oldu.

KREA M.I.C.E. tarafından organize edilen, Altın Lider Ödülleri, demokratik bir seçim altyapısı ile kurgulanması, her iş insanının kendi beğendiği lideri aday gösterebilmesi ve iş dünyasından geçtiğimiz sene otuz binden fazla katılımın olması sebebi ile “Türkiye’nin En Prestijli Liderlik Ödülleri” olarak kabul edilmektedir. Daha kapsayıcı ve teknolojik bir ödüllendirme platformu oluşturma amacı ile C Level Liderler için sunulan Altın Liderler Ödül Platformuna, 2022 oylaması için 45.000’den fazla tekil oy ulaşmıştır. 1998 yılında profesyonel kariyerine başlamış olan Gökçen Dervişoğlu, 2015 yılından beri Çelebi Hava Servisi A.Ş.’nde İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini sürdürmekte olup, tecrübe ve bilgi birikimiyle şirkete büyük katkılarda bulunmuştur.

Çelebi Hava Servisi’ndeki deneyiminde, online eğitim sisteminin kurulması, yetenek ve kariyer yönetiminin aktif yürütülerek tüm Çelebi Grubu için yetkin insan kaynağı yetiştirilmesi, dijital projelerin geliştirilmesi, şirket iç iletişim kültürünün benimsenmesi ve Liderlik Manifestosu ile birlikte şirketin liderlik DNA’sını oluşturan değişim süreçleri gibi farklı konulara liderlik etmiştir. “Değişime direnmekten vazgeçip, değişimi sahiplenerek getireceği fırsatlara odaklanmalıyız.” Türkiye’nin En Beğenilen 50 CHRO’su için düzenlenen ödül töreni 20 Aralık 2022’de Raffles İstanbul’da gerçekleşti.

Düzenlenen organizasyonda ödülünü alan Çelebi Hava Servisi A.Ş. CHRO’su Gökçen Dervişoğlu, düşüncelerini şöyle paylaştı: “Kendini geliştirme açlığı ve hayat boyu öğrenme tutkusunun hiç tükenmeden devam etmesi çok önemli. Bu noktada alışılageleni sorgulayarak ve farklı bakış açıları yaratarak değişime odaklanmak hem kendi hem de etki alanındaki paydaşların gelişime önemli derecede katkı sağlayacaktır. Teknolojinin de yarattığı etki ve yenilikçi bakış açısıyla hareket etmek etkili bir lider olmanız açısından fark yaratmanıza yardımcı olacaktır.”

Yazarlar