SON DAKİKA
Tarih : 2023.05.19 02:15:51

Çelebi Havacılık Holding’te Görev Değişimi

Çelebi Havacılık, 1 Haziran 2023 tarihi itibarıyla yönetimde değişikliğe gidiyor. Thomas Konietzko, beş yıldır sürdürdüğü Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinden ayrılırken, Çelebi Hindistan Yer Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yapan Cem Şensöz, Çelebi Havacılık Grubu'nda Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.3 kıtada, 5 ülkede ve 40'tan fazla istasyonda faaliyet gösteren havacılık sektörünün öncüsü Çelebi Havacılık, yönetici kadrosunda iki önemli değişikliğe gidiyor.

Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Thomas Konietzko, kişisel sebeplerden ötürü beş yıldır başarıyla sürdürdüğü görevinden ayrıldı. Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atanan Cem Şensöz, yeni görevinin yanı sıra İcra Kurulu Üyeliğini ve Çelebi Havacılık Holding iştirak şirketlerinin satış fonksiyonlarını yönetecek. Haziran 2018'de Çelebi Havacılık Grubu'na katılan Thomas Konietzko, bu tarihten itibaren Çelebi Havacılık Grubu'nun Satış ve Pazarlama faaliyetlerinin yönetimine önemli katkılarda bulundu.

Çelebi Havacılık Grup CEO’su Dave Dorner, "Thomas, Çelebi Havacılık Grubu genelinde ticari süreçlerin ve fonksiyonların iyileştirilmesiyle birlikte geliştirilmesini de sağladı. Satış ve Pazarlamanın yapılandırılarak bir fonksiyon haline getirilmesinde, şirketin süreçlerinin geliştirilmesinde ve hedeflerine ulaşmadaki başarısına büyük katkılarda bulundu” dedi.

Yeni görevinden önce Çelebi Hindistan Yer Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yapan Cem Şensöz, 1 Haziran 2023 itibarıyla Türkiye'ye dönerek Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenecek ve İcra Kurulu’na katılacak. Profesyonel iş hayatına 1992 yılında Çelebi Havacılık’ta başlayan Cem Şensöz, Hindistan’daki görevine kadar Türkiye'nin birçok farklı şehrinde çeşitli görevler üstlendi.

Çelebi Havacılık Grup CEO'su Dave Dorner, “Cem Şensöz, 14 yıldır Hindistan Yer Hizmetlerinin Genel Müdürü olarak şirketin başarısına ve büyümesine önemli katkılar sağladı. Mevcut yapıyı iyileştirme ve başarıya ulaştırma konusunda sağlam bir geçmişi olan Cem’in, şirketimizin yeni hedeflerine ulaşmasında da liderlik edeceğine inanıyorum'' diye sözlerine devam etti.

Yazarlar