SON DAKİKA
Tarih : 2024.01.09 13:02:04

Çelebi Havacılık’ta Üst Düzey Atama Yapıldı

Çelebi Havacılık Holding’in Mali İşler Kıdemli Başkan Yardımcısı pozisyonuna Ali Aköz atandı. 65 yıllık tecrübesiyle günümüzde 3 kıta, 5 ülke ve 40’tan fazla istasyonda hizmetlerini sürdüren Çelebi Havacılık, üst düzey yönetici atamalarıyla organizasyon yapısını güçlendiriyor.

Ali Aköz, 8 Ocak 2024 itibarıyla Çelebi Havacılık Holding Mali İşler Kıdemli Başkan Yardımcısı (Executive Vice President of Financial Affairs) olarak yeni görevine başladı. Aköz, aynı zamanda Çelebi Havacılık Holding İcra Komitesi Üyesi olarak hizmet veriyor. Galatasaray Lisesi ve ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Aköz, Chicago Boots’ta Stratejik Finans Yönetici Programı’nı tamamladı.

Kariyeri süresince uluslararası şirketlerde Finans Direktörlüğü, CFO ve CEO gibi çeşitli üst düzey pozisyonlarda yer alan Aköz, son olarak, Strateji ve Dönüşüm Ofisi CEO Yardımcısı olarak görev yaptığı LC Waikiki’de şirketin stratejik hedeflerini destekleyen görevler üstlendi. 8 Ocak 2024 itibarıyla Çelebi Havacılık Holding bünyesine katılan Ali Aköz, yeni görevinde Çelebi Havacılık’ın sektördeki lider konumunu daha da güçlendirmesine katkıda bulunarak, şirketin stratejik finansal ve büyüme girişimlerinde önemli bir rol oynayacak.

Yazarlar