SON DAKİKA
Tarih : 2019.09.16 10:21:42

Corendon, Almanya’daki Acentelerini Ağırladı

Corendon Airlines, Almanya’da faaliyet gösteren Türk ve Alman seyahat acenteleri ile Friedrichshafen ve Nürnberg’de gerçekleştirilen akşam yemeklerinde buluştu.
 
 
 
Corendon Airlines, Almanya’da faaliyet gösteren Türk ve Alman seyahat acenteleriniCorendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’in ev sahipliğinde gerçekleşen iki özel davette ağırladı. 11 Eylül akşamı Friedrichshafen’de, 12 Eylül akşamı Nürnberg’de düzenlenen akşam yemeklerinde seyahat acenteleriyle bir araya gelen Karaer, Corendon Airlines’ın 2020 yaz sezonunda hizmete girecek yeni uçuş rotalarını ve hedeflerini de aktardı. Organizasyonların her ikisinde de Hollanda’da doğan Türkiye kökenli ödüllü caz sanatçısı Karsu da sahne alarak Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkıda bulundu. 2016’da Hollanda’nın en önemli ödülü Edison World/Jazz’ı almaya hak kazanan genç sanatçı Alman seyircilerden de büyük beğeni aldı.
 
 
Corendon Airlines yöneticilerinin de hazır bulunduğu davetlerde konuşan Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, şunları söyledi: “Almanya’daki 6. yılımızı kutlarken yeni başarılara emin adımlarla yürüyoruz. 2014 yılında girdiğimiz, Almanya pazarında başarılı operasyonlar yürüterek kendimize haklı bir yer ediniyoruz. Önümüzdeki sezonda base ve destinasyon sayımızı artıracak ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. 2019/20 kış ve 2020 yaz sezonlarında Friedrichshafen’den Antalya, Heraklion (Girit), Rodos ve Hurghada’ya uçacağız. Böylece Bodensee Bölgesi´nin güneşi özleyen tatilcilerini yaz ve kış sezonu boyunca en iyi hizmetle tatil bölgelerine ulaştırıyor olacağız.
 
 
Nürnberg’de ise 28 Eylül 2019'da 1 uçağımızı base ederek kış operasyonlarına başlayacağız. Kış sezonu boyunca Nürnberg’den Antalya, Kanarya Adaları, Hurghada gibi 3 tane “kış güneşi” destinasyonuna uçuş planladık. 2020 yazı itibariyle base uçak sayımızı 2'ye çıkartarak haftada 52 uçuş düzenleyeceğiz. Özetle, yaz sezonu boyunca Nürnberg meydanı için 470 bin koltuk satışa sunmuş olacağız. Özellikle yaz döneminde, her güne planladığımız Antalya ve Palma De Mallorca uçuşları dikkat çeken destinasyonlarımız.. Nürnberg ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşlarımızın Anadolu’ya ulaşmasını kolaylaştırmak için de İzmir, Adana, Trabzon, Ankara’ya direk uçuşlar düzenliyoruz.
 
 
Bu yeni operasyonlarımızla Almanya pazarındaki 7. sezonumuzda koltuk sayımızı iki kat artırarak 3 milyona çıkarıyoruz. Almanya’nın 22 şehrinin yanı sıra Avusturya ve İsviçre’ye de sunduğumuz geniş ürün yelpazesi ile bu pazarlardaki etkin havayolları arasına girmeyi hedefliyoruz.”
 
Corendon Airlines’ın 2020 Yaz sezonunda Friedrichshafen ve Nürnberg için uçuş planlaması ise şu şekilde:
 
 
Friedrichshafen Kış Programı:
 
Hurghada: Cuma
 
Antalya: Pazar
 
 
 
Friedrichshafen Yaz Programı:
 
Heraklion: Pazartesi ve Cuma
 
Rodos: Çarşamba ve Pazar
 
Hurghada: Cuma
 
Antalya: Salı, Çarşamba ve Pazar
 
Nürnberg Kış Programı:
 
Fuerteventura: Cuma, Pazar
 
Las Palmas: Çarşamba, Cumartesi
 
Tenerife: Perşembe, Pazar
 
Hurghada: Salı, Cuma
 
Antalya: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi
 
 
Nürnberg Yaz Programı:
 
Heraklion : Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar
 
Kos: Salı ve Pazar
 
Rodos: Pazartesi, Çarşamba ve Cuma
 
Hanya: Salı ve Cuma
 
Fuerteventura: Perşembe ve Pazar
 
Las Palmas: Çarşamba ve Cumartesi
 
Palma de Mallorca: Her gün
 
Tenerife: Cuma
 
Lanzarote: Pazar
 
Ibiza: Perşembe ve Cumartesi
 
Olbia: Pazartesi ve Cumartesi
 
Lamezia Terme : Cumartesi
 
Hurgada: Salı ve Cuma
 
Telaviv: Salı
 
Antalya: Her gün
 
İzmir: Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi
 
Alanya-Gazipaşa: Cuma
 
Dalaman: Cumartesi
 
Bodrum: Pazartesi ve Pazar
 
Trabzon: Çarşamba
 
Adana: Pazartesi
 
Ankara: Salı

Yazarlar