SON DAKİKA
Tarih : 2023.05.29 14:14:25

Çukurova Bölgesel Havalimanı, Yakın Zamanda Tarifeli Uçuşlara Açılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’de Basın Mensupları ile Değerlendirme Toplantısı’na katılarak konuşma gerçekleştirdi.

Nebati konuşmasında Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda ilk test uçuşlarının gerçekleştirildiğini ve yakın zamanda havalimanının tarifeli uçuşlara açılacağını belirtti. 53 kilometre uzunluğundaki Çeşmeli, Kız Kalesi, Taşucu Otoyolu’nun inşasının da tüm hızıyla devam edildiğini söyleyen Nebati, Mersin Limanı’nı büyütme ve genişletme çalışmalarına da yakında başlanacağını söyledi.

Uluslararası Mersin Konteyner Limanı Projesi kapsamında fiziksel modelleme kapasite ve kaynak değerlendirme ve fizibiliteye yönelik çalışmalarına devam ettiklerini belirten Nebati, “Mersin Limanı ve Çukurova Bölgesel Havalimanı’na entegre olacak olan Mersin Lojistik Merkezi Projesi’ni de hayata geçireceğiz. Akkuyu’daki nükleer güç santralimiz sayesinde ülkemizi nükleer güç sahibi ülkeler ligine beraberce çıkardık. Nükleer güç santrali kavşağında ki bağlantı yolunu ve üst geçidini tamamladık. Akdeniz sahil yolu, Aydıncık Gözne arasında üstüne bir viyadük olmak üzere toplam 5,6 kilometrelik yolu tamamladık” dedi.

Yazarlar