SON DAKİKA
Tarih : 2020.12.13 15:32:39

DHL Express ile Sabiha Gökçen’den İş Birliği

Sabiha Gökçen Havalimanı Meydan işletmecisi Havalimanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. (HEAŞ) ile DHL Worldwide Express Taşımacılık A.Ş. arasında kargo anlaşması imzalandı. İmzalanan protokol çerçevesinde DHL Worldwide Express önümüzdeki yıl hizmete açılması planlanan ikinci pist ve ekleri projesi kapsamında 25 bin metrekare toplam alan içerisinde yaklaşık 8 bin 660 metrekare bina oturum alanına sahip olacak ve kargo hizmetleri sunacak.

SAĞLAM: İŞ BİRLİĞİNİN UZUN SOLUKLU OLMASINI TEMENİ EDİYORUM

Protokol ile ilgili yazılı açıklamada bulunan HEAŞ Genel Müdürü Hüseyin Sağlam, “İmzalanan bu protokolle havalimanımızı, 2’nci pistin tamamlanma sürecini müteakip sadece havayolları ve yolcular için değil kargo ve lojistik firmaları için de global bir merkez yapma hedefimizde güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz. Bu hedef doğrultusunda dünyanın en önemli lojistik firmalarından biri olan DHL ile yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alanda kurulması planlanan kargo alanının hayata geçirilmesi için ilk adımı atmış bulunduk.

Ülkemizin ikinci büyük havalimanı olarak Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın konumunun getirdiği avantajların, DHL’in kargo hizmetlerinin yürütülmesinde büyük kolaylıklar sağlayacağına inanıyoruz. Bu doğrultudaki iş birliğimizin uzun soluklu olmasını temenni eder; DHL Worldwide Express Taşımacılık A.Ş.’nin, Türkiye’ye olan güveni ve havalimanımızın sürdürülebilir büyüme potansiyeline olan inanç ve destekleri için teşekkür ederiz” dedi.

TONGUÇ: HİZMETLER ÇOK DAHA VERİMLİ OLACAK

DHL Express Türkiye’nin Operasyon Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tonguç ise, “Yaptığımız bu yatırımı iki farklı perspektifte değerlendiriyoruz. Öncelikle bu yatırımı yaparak Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren firmaları İstanbul’un her iki yakasındaki havalimanlarında bulunan tesislerimizle dünyaya en yeni ve çevreci teknolojilerle, en hızlı şekilde bağlayacağız. Bu yatırım ile İstanbul’un Anadolu yakasına ve Anadolu’daki hizmet noktalarımızda sunduğumuz hizmetler çok daha verimli olacak. DHL Express Türkiye olarak çalışanlarımıza, operasyonlarımıza ve tesislerimize yatırım yaparak gerek ülke ekonomisine gerekse sektörümüze hareket kazandırmaya yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. HEAŞ ile yaptığımız bu anlaşmanın sözümüzün bir yansıması olarak değerlendirilmesini dileriz” diye konuştu.

Yazarlar