SON DAKİKA
Tarih : 2022.08.16 14:52:48

DHL Express ve Singapur Hava Yolları Cargo Ortaklığı Başlattı

Dünyanın önde gelen uluslararası ekspres servis sağlayıcısı DHL Express, yeni Boeing 777 kargo uçağının Singapur Changi Havalimanı'na gelişini memnuniyetle karşıladı. DHL-Singapur Hava Yolları (SIA) görünümüne sahip olan kargo uçağı, maksimum 102 ton kapasiteye sahip. SIA, bu uçağı Ağustos 2022'den itibaren haftada üç kez Güney Kore üzerinden Amerika Birleşik Devletleri'ne giden rotalarda hizmete sunacak.

DHL Express Havacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bay Robert Hyslop şunları söyledi: “Küresel DHL Express havacılık ağımız, bize ait ve ortak havayollarının birleşiminden oluşuyor ve bu, artan müşteri talebine hızlı ve esneklikle yanıt vermemizi sağlıyor. Yeni Boeing 777 kargo uçağı, ağımızı güçlendirmeye ve uçuş rotalarını ayarlamaya ve aynı zamanda daha yeşil lojistik elde etmek için karbon emisyonlarımızı düşürmeye yönelik devam eden çabalarımızı gösteriyor. Singapur Hava Yolları'nın uçuş operasyonlarındaki uzmanlığı, Singapur'daki Güney Asya Merkezimizin stratejik konumundan yararlandığımız için müşterilerimizin sınır ötesi ticaretteki ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı sağlayacaktır."

SIA Ticari Başkan Yardımcısı Bay Lee Lik Hsin şunları söyledi: “SIA'nın DHL ile uzun süredir devam eden ortaklığı, Singapur'un önemli bir hava kargo ve e-ticaret lojistik merkezi olarak konumunu pekiştiriyor ve kargo hizmetlerimizle olan sıkı bağlılığımızı vurguluyor. Hava kargo ayrıca küresel tedarik zincirlerini açık tutmada hayati bir rol oynar. Hızla büyüyen e-ticaret segmentini desteklemenin yanı sıra, bu yeni kargo operasyonu, gelecekte SIA ve DHL arasındaki ortaklığı genişletmek için bir temel sağlıyor.”

Boeing Asya Pasifik Ticari Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Christy Reese şunları söyledi: “DHL ve Singapur Hava Yolları arasındaki ortaklığın Boeing 777 Freighter gücüne dayanacağından heyecan duyuyoruz. Çok yönlü 777 Freighter, dünyanın en büyük, en yetenekli çift motorlu kargo uçağıdır ve 747-400F gibi diğer büyük kargo uçaklarından yüzde 20 daha fazla yük ile 6.000 deniz milini aşan uzun menzilli trans-Pasifik hattında hizmet vermektedir. Maksimum 102 ton yük taşıma kapasitesine sahip olan uçak, küresel hava taşımacılığı pazarında artan talebi sürdürülebilir bir şekilde karşılamaya çalışan DHL ve Singapur Hava Yolları için mil başına ton açısından fazlasıyla ekonomik hizmet sunacaktır.”

Mart 2022'de DHL Express ve SIA, beş Boeing 777 kargo uçağının konuşlandırılması için bir Mürettebat ve Bakım anlaşması imzaladı. Bu kargo uçakları, SIA tarafından denetlenen bakım ile SIA pilotları tarafından hizmet verecek. İkinci Boeing 777 kargo uçağının Kasım 2022'de hizmete girmesi planlanıyor ve ardından her iki kargo uçağı da Singapur-Seul-Los Angeles-Honolulu-Singapur rotasında haftada altı kez sefer yapacak. Kalan üç kargo uçağının 2023 yılı boyunca teslim edilmesi planlanıyor. Bunu takiben, beş kargo uçağının tamamı Kuzey Asya ve Avustralya'daki noktalar üzerinden Amerika Birleşik Devletleri ve Singapur arasındaki noktalarda çalışacak.

Yazarlar