SON DAKİKA
Tarih : 2020.08.24 14:52:56

Dev Anlaşma ile Dünya Standartlarında Pilotlar Yetişecek

Geçtiğimiz yıl Pilotaj Lisans programını hayata geçiren, 25 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile AFA-Atlantik Uçuş Akademisi pilot olmak üzere eğitilecek pilot adaylarının eğitimi konusunda önemli bir anlaşma imzaladı. BAU ile AFA-Atlantik Uçuş Akademisi arasında imzalanan anlaşma ile, BAU Pilotaj Öğrencileri, Türkiye’nin tek tip ve en genç eğitim uçağı filosuna sahip tek uçuş akademisi olan Atlantik Uçuş Akademisi’ nde eğitimlerine başlıyor.

Yüksek Tekonoloji ile Glass Cockpit konseptiyle Diamond Aircraft tarafından üretilen fabrika çıkışlı uçaklarıyla uçuş eğitimlerine başlayacak olan BAU Pilotaj Öğrencileri eğitimlerine Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı ve Balıkesir Edremit Kocaseyit Havalimanı’nda devam edecekler. "İstanbul'un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi" sloganıyla yola çıkılarak kurulan Bahçeşehir Üniversitesi'nin 10 Fakülte, 1 Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bulunuyor. Aynı zamanda, BAU Global Eğitim Ağı'nın bir üyesi olan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), bu işbirliği kapsamında farklı projeler ile İstanbul’ un Kalbinde Pilotaj eğitimi için yeniliklerle pilot olmak isteyen gençlere yeni olanaklar sunmaya hazırlanıyor.

“Tüm öğrenciler için havacılığa adım atma olanağı”

Kurulduğu günden bu yana Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları’ nın pilotaj eğitim programı çözüm ortağı olan ve havacılığıa birçok profesyonel yetişmiş personel kazandıran AFA, fabrika çıkışlı Diamond Aircraft üretimi uçakları, ALSIM marka son teknoloji ürünü simülatörleri, genç ve dinamik kadrosu ile hali hazırda 4 adet Daimond DA40-NG, 15 adet Diamond DA20-C1, 2 adet Diamond DA2-NG uçaklarıyla eğitimlerine devam etmektedir. 2020 yıl sonunda 1 adet Diamond DA40-NG ve 2 adet Diamond DA20-C1 uçağını filosuna katacak olan AFA, 2021 yıl sonudna yine 3 adet daha Diamond Aircraft üretimi fabrika çıkışlı en son teknoloji donatılmış kokpit konseptine sahip uçaklarıyla filosunu genişletmeye devam edecektir.

BAU’ nun akademik deneyimi ve AFA’nın dinamizmi ile İstanbul’un kalbinde olan bu büyük işbirliği sayesinde, sadece pilotaj lisans programı öğrencileri değil, BAU’da öğretimlerine devam eden diğer öğrenciler içinde havacılığa adım atma olanağı sağlıyor. Bugün ülkemizde sunulacak olan eğitimlerin yanısıra, küresel ihtiyaç arttıkça, etkin ve dinamik pilot yetiştirme programları öne çıkarak, pilot yetiştirme süreçlerine katkıda bulunacak.

Yazarlar