SON DAKİKA
Tarih : 2021.08.27 17:16:18

Devlet Desteği ve Güçlü Sermayemiz İle Ayakta Kaldık

Havacılık sektörünün Covid-19 pandemi tedbirlerini azaltmasıyla birlikte toparlanma sürecinde sektöre hizmet sağlayan şirketler de yeni yeni girişimler ile sektördeki faaliyetlerini arttırmaya başladı. Yıllardır tüm sektörlere başarılı temizlik hizmeti sağlayan Kattenbeck Facility Services de yeni iş alanları ile hem istihdama katkı da bulunuyor hem de sektöre yeni hizmetler sunuyor. Gelişen şartları ve sektörü değerlendiren Kattenbeck Grup şirketleri Genel Müdürü Birkan Tombul, "Hiçbir personelimizi işten çıkarmadığımız gibi Devlet desteği ve güçlü sermayemiz ile yine hizmet kollarına başladık" dedi.

"GÜÇLÜ SERMAYEMİZ İLE AYAKTA KALDIK"

Tombul, "Pandemi döneminde işlerimizde azalma yaşanmıştır ancak devletimizin kısa çalışma desteği ve şirketimizin güçlü sermaye yapısı sayesinde hiçbir personelimizi işten çıkarmadık aksine pandemi döneminde tesis yönetimi çerçevesinde yeni hizmet kollarına başladık. Fraport Tav Antalya uluslararası Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanları başta olmak üzere yaklaşık 65 noktaya 7/24 ve 2000’i aşkın personelimizle hizmet veren Kattenbeck; Pandemi de hijyenin ne kadar önemli olduğunu hem müşterilerine hem çalışanlarına vurgulayarak bu süreçte çok ciddi bir performans sergilemiştir. Bu gösterdiğimiz performans ise bize çok olumlu yansımıştır. Temizlik hizmetini dışardan almayan veya aldığı hizmetten memnun olmayan birçok şirket bizimle çalışmaya karar verdi" dedi.

"TURİSTLERİ İLK KARŞILAYAN TESİSİN TEMİZLİĞİ BİZDE"

Birkan Tombul, "Antalya’da sezonun açılmasıyla beraber yolcu sayılarında ciddi bir artış yaşanmaktadır. Umarım bu süreç 2022 de daha da iyi olacaktır. Kattenbeck her ne kadar özel bir şirket olsa da kamu yararına hizmet veren ve ülkemize gelen turistleri ilk karşılayan bir tesisin temizliğinden sorumludur. Bu görevin önemi ve gururunu farkında olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz" dedi.

“7/24 HİJYEN EKİPLERİ GÖREVDE”

Covid-19 belirtisi gösteren yolcu ve personelin temas ettiği alanlara müdahale etmek üzere sürekli hazır bulunan Kattenbeck dezenfeksiyon ekipleri, uygulama öncesi ve sonrasında çeşitli yüzeylerden aldığı numuneler yardımı ile ilgili yüzeylerin RLU (Relative Light Unit) değerini ölçüyor. Bu değerler, hijyen standartlarının karşılanıp karşılanmadığını tespit etmek ve dezenfeksiyon uygulamasının sıklığına karar vermek üzere kullanılıyor.

"KATTENBECK GÜVENLİK SEKTÖRÜNDE YERİNİ ALDI"

Kattenbeck Grup şirketleri Genel Müdürü Birkan Tombul, "Kattenbeck 2021 yılında Temizlik haricinde; Güvenlik, ilaçlama gibi yan hizmet kollarına girmiştir. Güvenlik sektöründe daha 12 ayı doldurmamış olmamıza rağmen sekiz lokasyon’da 250 kişilik güvenlik personeli istihdam etmeyi başardık. Buda bize şunu gösterdi ki hizmet sektöründe halen çok yapılacak işler var. Kattenbeck dinamik performansı ve güçlü sermayesi ile temizlik güvenlik bahçe bakım ilaçlama dezenfeksiyon ve teknik hizmetler derken tesis yönetimi firması olmuştur ve müşterilerimize harika mekanlar sunmak için her gün daha fazla çalışıyoruz" dedi.

1962 yılında Almanya’da kurulan Kattenbeck, 1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 29 yıldır Türkiye’nin önde gelen firmaları, havalimanları ve alışveriş merkezleri tesis yönetim ihtiyaçlarını karşılamak adına Kattenbeck’i tercih ediyor.

Yazarlar