SON DAKİKA
Tarih : 2019.11.13 14:16:20

Diyabet Hastasının Uçak Kullanma Hayali Gerçek Oldu

Samsun'da yaşayan diyabet hastası 14 yaşındaki Furkan Bütener'in uçak kullanma hayali, gerçeğe dönüştürüldü. Zaman zaman Diyabetle Yaşam Derneği Samsun Şubesinde düzenlenen aktivitelere katılan lise birinci sınıf öğrencisi Furkan Bütüner, hayatında hiç yakından havaalanı ve uçak görmediğini, en büyük hayalinin ise uçak kullanmak olduğunu söyledi.

Bunun üzerine dernek yönetimi, 19 Mayıs Uçuş Akademisi ile irtibata geçerek sosyal sorumluluk projesi hazırladı. Diyabetle Yaşam Derneği Samsun Şube Başkanı Dudu Yılmaz, proje kapsamında Bütüner'i Samsun Çarşamba Havalimanında faaliyet gösteren 19 Mayıs Uçuş Akademisine getirdi. Burada pilotlar tarafından çiçekle karşılanan Bütüner, hayatında ilk kez havaalanı ve uçakları yakından görme fırsatı buldu.

19 Mayıs Uçuş Akademisi pilotu İsa Tayfunbaş, Bütüner'e uçaklar hakkında bilgi verdi ve kalkış öncesi yapılan teknik incelemeleri anlattı. Daha sonra Bütüner, Tayfunbaş'ın idaresinde uçarak en büyük hayalini gerçekleştirdi. Uçuş sırasında Bütüner, Tayfunbaş'ın kontrolünde uçak kullanmanın da mutluluğunu yaşadı.

Yazarlar