SON DAKİKA
Tarih : 2021.12.10 14:06:14

Diyarbakır ve Adıyaman’da Çok Sayıda Uçak Seferi İptal Edildi

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Adıyaman ve Diyarbakır’da çok sayıda uçak seferi iptal edildi. Adıyaman'da sis nedeniyle bugün yapılması planlanan bazı uçak seferleri iptal edildi. Öte yandan, yoğun sisin etkili olduğu Kahta ilçesinde de görüş mesafesi 25 metreye kadar düştü.

Adıyaman'da sis nedeniyle bugün yapılması planlanan bazı uçak seferleri iptal edildi. Kent genelinde etkili olan sis, hayatı olumsuz etkiledi. Bu kapsamda Adıyaman Havalimanı'nda Ankara ve İstanbul'dan yapılması planlanan uçak seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Diyarbakır'da 4 gündür etkisini sürdüren sis nedeniyle trafikte aksamalar meydana gelirken, Diyarbakır-İstanbul, Diyarbakır-Ankara ve Diyarbakır-İzmir uçak seferleri karşılıklı olarak iptal

edildi. Diyarbakır’da gece saatlerinde başlayıp sabaha kadar etkili olan sis görüş mesafesini düşürdü. Yoğun sis trafikte aksamalara neden olurken, görüş mesafesinin düştüğü Diyarbakır-Şanlıurfa, Diyarbakır-Elazığ ve kent içindeki karayollarında trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Birçok yerde yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 50 metrenin altına düştü. Sürücüler farlarını ve dörtlülerini yakıp, hızlarını düşürerek ilerledi.

Yazarlar