SON DAKİKA
Tarih : 2023.05.31 14:16:45

Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi Pegasus Havayolları’nın Ev Sahipliğinde Yapılacak

IATA Genel Kurulu ve Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi İstanbul'da Pegasus Havayolları'nın ev sahipliğinde yapılacak İstanbul’da 4-6 Haziran 2023 tarihlerinde Pegasus Havayolları ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 79. IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) Yıllık Genel Kurulu (AGM) ve Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi (WATS) yaklaşık 300 havayolu şirketinin CEO’larını ve üst düzey yöneticilerini buluşturacak.

Zirvede dünyanın en büyük iki uçak üreticisi Boeing ve Airbus’ın yanı sıra havacılık sektörünün önde gelen paydaşları da yer alacak. IATA Genel Direktörü Willie Walsh ve IATA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet T. Nane, zirvenin açılış konuşmalarında havacılık sektörünün güncel değerlendirmesini yapacaklar. Toplantıların ilk gününde Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat ile Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk’ün katılacağı panelde deprem ve kriz dönemlerinde havacılık sektörünün rolü konuşulacak.

Sektörün kalbinin İstanbul’da Hilton Bomonti’de atacağı bu özel etkinliğin programında sektörün pandemi sonrası dönemde gösterdiği performans ve ekonomik görünüm ele alınacak. Sürdürülebilirlik başlığı bu toplantılarda yine önemli gündem maddesi olacak.

Yazarlar