SON DAKİKA
Tarih : 2024.05.30 14:03:55

Emirates, 1 Ekim’den İtibaren Nijerya Seferlerine Yeniden Başlıyor

Dünyanın en büyük havayollarından biri olan Emirates, 1 Ekim 2024'ten itibaren Nijerya seferlerine yeniden başlayacağını duyurdu. Havayolu, Nijerya'nın en büyük şehri Lagos ile Dubai arasında günlük sefer düzenleyerek yolculara daha fazla seçenek ve bağlantı imkânı sunacak. Boeing 777-300ER modeli uçak ile gerçekleştirilecek olan EK783 sefer sayılı Emirates’in Lagos uçuşu Dubai'den saat 09.45'te kalkarak Lagos'a 15.20'de varacak. EK784 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Lagos'tan saat 17.30'da kalkarak ertesi gün 05.10'da Dubai'ye varacak. 1 Ekim'de başlayacak Lagos seferleri için satışa çıkan biletler emirates.com adresinden veya seyahat acenteleri aracılığıyla alınabiliyor.

Emirates'in Başkan Yardımcısı ve Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Nijerya seferlerimize kaldığımız yerden devam etmekten dolayı heyecan duyuyoruz. Bilindiği gibi Lagos-Dubai hattı, Nijerya'daki yolcular arasında oldukça popüler. Hem tatil hem de iş amaçlı seyahat eden yolcuları Dubai'ye ve 140'tan fazla seyahat noktasından oluşan uçuş ağımıza yeniden bağlamayı umuyoruz. Bu rotanın yeniden faaliyete geçmesinde bize destek olan Nijerya hükümetine iş birlikleri için teşekkür ederiz. Yolcularımızı yeniden uçağımızda ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Emirates, Nijerya seferlerinin yeniden başlamasıyla birlikte, Afrika'da 19 noktaya haftada 157 uçuş gerçekleştirecek ve ilave olarak Güney Afrika Havayolları, Airlink, Royal Air Maroc, Tunis Air gibi havayolu şirketleriyle yaptığı ortak uçuş ve hatlar arası uçuş iş birliği anlaşmaları sayesinde Afrika'da 130 bölgesel seyahat noktasına daha ulaşım sağlayacak. Afrika'nın önemli ekonomik merkezleri arasında bulunan Nijerya, BAE ile yıllar içinde Lagos'un ülkenin ticaret merkezi olmasıyla güçlü ikili ticari ilişkiler kurdu. Günlük yolcu uçuşlarının yeniden başlamasıyla birlikte, havayolunun kargo kolu olan Emirates SkyCargo, Lagos'a haftada 300 tondan fazla kargo taşıma kapasitesi sunarak ticari ilişkisini daha da güçlendirecek.

Yazarlar