SON DAKİKA
Tarih : 2021.09.08 15:05:01

Emirates, 2020 Yılında 15,8 Milyon Yolcu Taşıdı

Emirates'in havalimanındaki yenilikleri seyahatin güvenli bir şekilde yeniden başlamasını kolaylaştırarak daha da gelişmiş bir yolcu deneyimi sağlıyor. Temmuz ve Ağustos ayları boyunca devam eden yaz seyahati döneminde, Emirates, Dubai'deki merkezinde yaklaşık 1,2 milyon yolcu ağırladı. 2020 yılının aynı döneminde 402.000 yolcuya hizmet vermişti. Bu veriler, Dubai'ye ve Dubai üzerinden uluslararası seyahatin güvenli ve sorunsuz bir şekilde yeniden başladığını ortaya koyuyor. IATA'nın en güncel 2021 Dünya Hava Taşımacılığı İstatistikleri'ne göre, Emirates 2020 yılında 15,8 milyon yolcu taşıyarak en büyük uluslararası havayolu şirketi oldu.

Dubai'nin kapılarını tekrar uluslararası ziyaretçilere açtığı tarihten itibaren, Emirates uçuş ağını ve sefer tarifelerini kademeli olarak eski haline getirdi ve Temmuz 2020'de çok az şehirle başladığı bu yolcukta bugün 120'den fazla uçuş noktasına ulaştı. Havayolu Ekim ayına kadar 20'yi aşkın Emirates rotası üzerinden daha fazla uçuş eklenmeyi planlıyor. Özellikle uluslararası seyahatte yaşanan bu çalkantılı süreçte, her zaman mümkün olan en iyi seyahat deneyimini sunmayı hedefleyen Emirates, yeni ve yenilikçi yolcu hizmetleri sunmaya, yolcularının ve çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini sağlamaya ve tüm dünyadan yolcularına en güncel seyahat bilgilerini sunmaya devam etti. Son 12 aylık süreçte yapılan bu yatırımlar, Emirates'e seyahatlerin yeniden başlamasını kolaylaştırma ve aynı zamanda yolcu deneyimini geliştirme imkanı verdi.

Dijital yeniliklerde artan ivme - Biyometrik, self-servis check-in kioskları Emirates 2019 yılında, havalimanındaki çeşitli temas noktalarında biyometrik teknolojisini test etmeye ve uygulamaya başladı. Havayolu geçtiğimiz yıl biyometrik teknolojisini uygulamaya koyma sürecini hızlandırdı ve bugün Emirates'in check-in kontuarları, First ve Business Class lounge girişleri ve belirli biniş kapıları dahil olmak üzere Dubai' Havalimanında aktif olarak çalışmakta olan 30'dan fazla biyometrik kamerası bulunuyor. Uygulamanın başladığı tarihten bu yana, 58.000'den fazla yolcu Emirates Lounge’a giriş için bu kolay, temassız ve güvenli doğrulama seçeneğini kullanırken, 380.000'in üzerinde yolcu uçaklarına binmek için biyometrik kapılardan geçmeyi tercih etti. Salgınla birlikte biyometrik kanallarını kullanmayı tercih eden yolcularının sayısında artış olduğunu gözlemleyen Emirates, biyometrik tarayıcılara sahip biniş kapılarının sayısını artırmayı planlıyor.

Havayolu ayrıca yeni temassız teknolojiyi kullanarak uygun olan yolcuların varışta ve kalkışta pasaport kontrolünden saniyeler içinde geçmesini sağlayan Akıllı Kapılar uygulamasını yeniden devreye sokmak için göçmenlik idaresi (GDRFA) de dahil olmak üzere Dubai havalimanındaki paydaşlarla yakın temas halinde çalışıyor. Yolculara check-in yapma, biniş kartı alma, uçakta koltuk seçme ve bagaj teslim etme imkanı veren Emirates'in yeni self-servis check-in ve bagaj teslim kiosklarını kullananların sayısı, Eylül 2020'de hayata geçtiği tarihten beri artıyor. Sadece Temmuz ve Ağustos aylarında, 568,000'den fazla yolcu bu kullanışlı hizmetten faydalanarak kontuarlarda sıra beklemeden, havalimanında hızlıca ve doğrudan pasaport kontrol gişelerine ilerledi.

Yolculardan gelen olumlu dönüş sonrası, Emirates bu ay içinde First ve Business Class terminal alanına altı self-servis check-in ve bagaj telsim kiosku daha ekleyecek. Emirates geçtiğimiz yılda yeni bir teknolojiyi kullanıma sokarak yolcuların geciken veya hasarlı bagajlarını emirates.com üzerinden bildirmesini daha kolay hale getirdi. Bu uygulama evrak işlerini ve stresi azaltırken şeffaflığı artırıyor ve Emirates'in yolcularına bagajlarıyla ilgili sorgularının kontrolü, takibi ve çözümlenmesi konusunda daha iyi bir hizmet sunmasını sağlıyor.

Yazarlar